28 sierpnia 2022 r.

1. Dziś ostatnia niedziela wakacji, w liturgii dwudziesta druga niedziela w ciągu roku kościelnego. Eucharystia stanowi centrum niedzieli i życia chrześcijańskiego. Niech sprawowanie tajemnicy paschalnej Chrystusa umacnia nas na drodze podejmowania codziennych obowiązków. Dziś prosimy Boga, aby wszystko co dobre w nas, nieustannie umacniał i strzegł.
  2. Przed nami ostatnie dni wakacyjnego odpoczynku. Dziękujemy Bogu za czas wakacji i urlopów, za wszelkie dobro, którego doświadczyliśmy w tym czasie, i za ludzi, których Bóg postawił na naszej
  3. Jutro, 29 sierpnia, w liturgii będziemy wspominali Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela. Za wierność Bogu i Jego prawu został zamordowany na rozkaz króla Heroda. Tym samym stał się kolejnym prorokiem, który oddał życie, będąc głosicielem Bożej prawdy.
  4. 30-31 sierpnia organizujemy wyjazd dla ministrantów, dzienny, dwudniowy. W ramach wdzięczności za ich posługę dla wspólnoty parafialnej przy ołtarzu. Uzgodnienia z organistą.
  5. Spotkanie parafialnej rady ekonomicznej 31 sierpnia (środa), godzina 18:00.
  6. Rada parafialna przyjęła zmianę harmonogramu mszy św w tygodniu by wszyscy mogli mieć możliwość skorzystania.
    Niedziela: 7:30 – godzinki do NMP, godziny Eucharystii bez zmian (8:00, 10:00, 12:00).
    Pomiędzy mszami w trybie niedzielnym i świątecznym jest wystawienie najświętszego sakramentu.
    Porządek w tygodniu będzie wyglądał następująco:
    Poniedziałek 17:00, wtorek 8:00, środa 17:00, czwartek 8:00, piątek 17:00 ( w pierwszy piątek dodatkowa msza o godzinie 8:00), sobota 8:00.
    Pół godziny przed każdą mszą w tygodniu jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu i spowiedzi.
    Prosimy o zwrócenie uwagi na zmianę godziny Mszy świętych dla zamówionych intencji.
  7. W poniedziałek 5września, początek nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, wychowawców i nauczycieli na Mszę Świętą o godz. 8:00. Będziemy prosili o Boże błogosławieństwo na trud pracy i nauki w nowym roku szkolnym. Można będzie skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania przed Msza Świętą
  8. 1 września przypada kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej (83). Naszą modlitewną pamięcią będziemy ogarniali wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny.
  9. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, dziękujemy Bogu za dar kapłaństwa który przedłuża misję Chrystusa na ziemi.
  10. Piątek, 2 września, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz.8:00 i 17:00.  Zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież rozpoczynającą nowy rok szkolny.
  11. W sobotę, 3 września, przypada pierwsza sobota miesiąca. Msza Święta o godz. 8:00
  12. Dziękuję mieszkańcom miejscowości Krasne za sprzątanie świątyni. Imiennie podziękuje za tydzień ze względu iż Proboszcz głosi kazania odpustowe na śląsku koło Katowic.
  13. Zachęcamy do udziału w wyjeździe na Dożynki Diecezji Ełckiej w Lipsku – 3września wraz z chórem i ministrantami wszystkich poziomów, program wydarzenia wywieszony na gablocie przed kościołem oraz na naszej stronie internetowej. Zapisy u p.Mirka Żukowskiego (organisty).
  14. Zapowiedzi parafialne:
    Wiktor Radzewicz, kawaler, zam. w Parafii p. w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Puńsku i Patrycji Andruszkiewicz, zam. w Parafii p. w. Przemienienia Pańskiego w Krasnopolu
    – zapowiedź I.
    Radosław Krzysztof Leszczyński, kawaler zam. W Parafii p.w. Przemienienia Pańskiego w Krasnopolu i Justyna Krywanis, panna zam. W parafii p.w. Przemienienia Pańskiego w Krasnopolu
    – zapowiedź I.
    Tomasz Kozłowski, kawaler zam. W parafii p.w. Matki Boskiej Miłosierdzia w Suwałkach i Paulina Lipnicka, panna zam. W parafi p.w. Przemienienia Pańskiego w Krasnopolu
    – zapowiedz I.
    Adam Brzozowski, kawaler, zam. Parafia p.w. Matki Bożej Królowej Polski w Rutce Tartak i Sylwia Siemienkiewicz, panna, zam. Parafia p.w. Przemienienia Pańskiego w Krasnopolu
    -zapowiedz I
  15. W tym tygodniu patronują nam:
    – sobota, 3 września – Święty Grzegorz Wielki (ok. 540-604), papież i doktor Kościoła.
  16. W ostatnim czasie pożegnaliśmy z naszej wspólnoty Śp. + Gryszkiewicz Mariana oraz Śp. + Okomskiego Stanisława . Niech Bóg oczyści ich z grzechów i doprowadzi do życia wiecznego.

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH W PARAFII RZYMSKOKATOLICKIEJ P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO W KRASNOPOLU

29/08/2022 Poniedziałek
ŚP. + Halina Bartosiewicz
(10. miesiąc po śmierci)