DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

25 września 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś dwudziesta szósta niedziela w ciągu roku liturgicznego. Po raz kolejny (108) obchodzony jest dzisiaj Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Modlitwą wspieramy wszystkich, którzy z powodu wojny, prześladowań i innych trudności musieli opuścić rodzinny kraj, aby doświadczali życzliwości
i odpowiedniej pomocy w nowych środowiskach.

2. Za tydzień, po Mszach Św. wymiana tajemnic Różańca i spotkanie Róż Różańcowych oraz co tydzieńw niedzielę modlitwa różańcowa przed najświętszy Sakramentem pomiędzy Mszami przez cały październik.

3. We wtorek, 27 września, przypada Światowy Dzień Turystyki obchodzony w tym roku
w Białymstoku.

4. W czwartek, 29 września, przypada święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Święci Archaniołowie to szczególni Boży posłańcy. Niech ich wstawiennictwo wyprasza nam Bożą opiekę.

5. W piątek, 30 września, w liturgii wspominamy Świętego Hieronima, który całe życie poświęcił poznawaniu Pisma Świętego. Przetłumaczył Biblię z języka greckiego na język łaciński (tzw. „Wulgata”). Pozostawił ważną myśl, że „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa”.

6. W najbliższą sobotę rozpoczniemy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie przed Mszą Św. Osoby, które nie mogą przybyć na tę modlitwę do świątyni, zapraszamy, aby modlić się na różańcu w domu. Jest możliwość uzupełnienia róż różańcowych oraz tworzymy nowe róże, szczególnie zachęcamy odpowiedzialnych mężczyzn.

7. 1 października w liturgii Kościoła będziemy wspominać Świętą Teresę od Dzieciątka Jezus, nazywaną Małą Tereską, patronkę misji. Jest to jednocześnie Dzień Misyjny Sióstr Zakonnych. Naszą modlitwą będziemy wspierać siostry zakonne zaangażowane w pracę misyjną.

8. W sobotę przypada także pierwsza sobota miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu, całonocna (prowadzona uroczyście-liturgicznie z piątku na sobotę w godz. 18.00-19.00 i 7.00-8.00, Przyjaciele Maryi  – informacja w gablocie).

9. W sobotę, 1 października, przypada również początek roku akademickiego. Wszystkim studentom życzymy gorliwości w zdobywaniu wiedzy, a nauczycielom akademickim i profesorom Bożego światła i cierpliwości w pracy akademickiej.

10. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa
oraz opieki Niepokalanej.

11. 26 września w GCCiK Krasnopol o godz. 17.30 zapraszamy na spotkanie z zakresu zdrowego odżywiania z psychodietetykiem skierowane dla osób 65+ (informacja w gablocie).

12. Dzisiejsze ofiary przeznaczone są na Wyższe Seminarium Duchowne w Ełku. Jak co roku jesienią zbieramy płody ziemi ( ziemniaki, owoce, zboże i warzywa), jako pomoc w codziennym funkcjonowaniu Seminarium dla kleryków, do 15 października w naszej oazie przy plebanii.

13. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty z  miejscowości Jeglówek: pani Annie Kisłowskiej i panom: Robertowi i Michałowi Krzywickiemu, Danielowi Poźniakowi, Przemkowi i Kacprowi Karłowiczom. Następna miejscowość to Krucieniszki , a po nich Gremzdel.

14.Dziękuję panu Andrzejowi Leszczyńskiemu za bezpłatną pomoc w uratowanie dachu na oazie poprzezusuniecie i zabezpieczenie otworów okiennych.

15. Dziękujemy bezimiennemu ofiarodawcy za ofiarę na remont kościoła w kwocie 1450 zł.

16. Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 10 spotkanie z dziećmi i rodzicami Pierwszokomunijnymi.

17. Za tydzień po Mszy Św. o godz. 12 spotkanie z dziećmi i rodzicami klas 7 i 8 przygotowujących się do Bierzmowania.

INTENCJE MSZALNE​​ 26 września – 2 października 2022

26.09.2022 r. Poniedziałek:

17:00 – śp. + Janina Okomska

17:30 – śp. + Mieczysław Paszkiewicz 30-ty dzień po śmierci

27.09.2022  r. Wtorek:

08:00 – śp. + Zofia i Jan Rułkowscy, Piotr i Amelia Abramowicz

08:30 – śp. + Alfred Nowakowski – 30-ty dzień po śmierci

28.09.2022 r. Środa:

17:00 – śp. + Wacław, Wacława, Andrzej, Jan Kowalczyk

29.09.2022 r. Czwartek:

08:00 – śp. + Helena Ryszkiewicz

30.09.2022 r. Piątek:

17:00 – śp. + Stanisław, Weronika, Piotr, Jan, Józef rodz. Meszczyńskich
i Pomianów

17:30 – śp. + Stefania Terlecka – 37 rok po śmierci i za rodz. Terleckich

18:00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu, całonocna (prowadzona uroczyście-liturgicznie w godz. 18.00-19.00 i 7.00-8.00, Przyjaciele Maryi)

01.10.2022 r. Sobota:

08:00 – śp. + za Alberta o Boże Błogosławieństwo, opiekę N.M.P.
oraz w intencji Bogu wiadomej

08:30 – śp. + Aleksandra (M) Rydzewskiego – 55 rocznica śmierci, Stanisławy (K), Wiktora, Ryszarda, Krystynę oraz za całą rodzinę Rydzewskich

16.00 – ślub Radosława Leszczyńskiego i Justyny Krywanis

17.00 – śp. + Mirosław Sosnowski – 10-ty miesiąc po śmierci