OGŁOSZENIA PARAFIALNE 

 1. Dziś dwudziesta pierwsza niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się we wspólnocie Kościoła, abyśmy wśród zmienności świata tam wznieśli nasze serca, gdzie są prawdziwe radości (kolekta mszalna). Niech wśród naszych codziennych obowiązków tego tygodnia nie zabraknie troski o bliskość Pana i wartości nieprzemijające.
 2. Z wielką radością dziękujemy ks. prof. Grzegorzowi Łońskiemu za modlitwę z nami i wygłoszone Słowo Boże które nas ubogaciło.
 3. Jutro, 22 sierpnia, w liturgii przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej.
  Maryję możemy nazywać Królową, ponieważ jest Matką Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Modlimy się, abyśmy za Jej wstawiennictwem osiągnęli chwałę przygotowaną dla nas w Królestwie niebieskim.
 4. 23 Sierpnia, wtorek przypada 103 rocznicę powstania Sejneńskiego które rozpoczęło się w naszym Krasnopolu w nocy z 22 na 23 sierpnia. Pamiętajmy o tym dbając o odpowiednie uhonorowanie tego święta m.in. wywieszając flagi państwowe i gminne.
 5. We wtorek, 23 sierpnia, decyzją Parlamentu Europejskiego z 2008 roku obchodzony jest Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. W Polsce obchodzony od 2011 roku. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich ofiarach totalitarnych rządów, prosząc, aby miłosierny Bóg obdarzył ich łaską życia bez końca.
 6. W środę, 24 sierpnia, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Bartłomieja, Apostoła.
 7. W piątek, 26 sierpnia, przypada w liturgii uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Tego dnia będziemy łączyć się z Jasną Górą, gdzie znajduje się wizerunek Czarnej Madonny. Częstochowa dla nas Polaków jest wyjątkowym miejscem, duchowym sercem naszego narodu. Zapraszamy na wspólną modlitwę przez wstawiennictwo Jasnogórskiej Pani. Msze Święte w naszym kościele o godz.8:00, 10:00, 17:00.
 8. Dziękuję mieszkańcom miejscowości Krasne za sprzątanie świątyni: Bożenie Nieszczerzewskiej, Janinie Witkowskiej, Justynie Nieszczerzewskiej, Oliwii Cimochowskiej. Zapraszam kolejną grupę z miejscowości Krasne.
 9. Przypominamy o możliwości skorzystania z wyjazdu na Dożynki Ogólnokrajowe na Jasną Górę (przez Gietrzwałd, Toruń, Licheń). Wyjazd 2 września 2022 o 21:00 z Krasnopola. Koszt 300 złotych. Zapisy oraz więcej informacji u szafarza p. Krzysztofa Stefańskiego.
 10. Zachęcamy do udziału w wyjeździe na Dożynki Diecezji Ełckiej w Lipsku – 3września, program wydarzenia wywieszony na gablocie przed kościołem oraz na naszej stronie internetowej. Zapisy u p.Mirka Żukowskiego (organisty).
 11. Wasz proboszcz przygotowuje i głosi kazania odpustowe na śląsku koło Katowic. Z tego względu nie będę obecny od czwartku do niedzieli. W tym tygodniu pomoże w naszej parafii ks. Wieczysława Dubawiec duszpasterz Polaków z Białorusi który w najbliższą niedzielę będzie zbierał na remont kościoła dla naszych rodaków w miejscowości Mińsk, parafia p.w. św. Stanisława gdzie uczył się grać na organach nasz wielki kompozytor Stanisław Moniuszko.
 12. Zapowiedzi:
  Andrzej Kalejta, kawaler, zam. w Parafii p. w. Przemienienia Pańskiego w Krasnopolu
  i Dominika Wiszyńska, zam. w Parafii p. w. św. Józefa Oblubieńca w Szczepkach
  – zapowiedź II.
 13. W tym tygodniu patronują nam:
  – środa, 24 sierpnia – Święty Bartłomiej Apostoł, nazywany Natanaelem, ewangelizator Indii i Armenii;
  -sobota, 28 sierpnia – Święta Monika (354-430), matka Świętego Augustyna..
 14. W ostatnim czasie pożegnaliśmy z naszej wspólnoty Śp. + Ignacego Ludwika Klepackiego. Niech Bóg oczyści go z grzechów i doprowadzi do życia wiecznego.

 

 

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH W PARAFII RZYMSKOKATOLICKIEJ P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO W KRASNOPOLU

 

22 sierpień 2022 r. – poniedziałek:

Godz. 7:30
Śp. +  Stanisław (rocznica śmierci) i za zmarłych z rodziny Godlewskich

 

23 sierpień 2022 r. – wtorek:

Godz. 7:30
Śp. +  Mateusz Olechna

 

24 sierpień 2022 r. – środa:

Godz. 7:30
Śp. +  Henryk Dębski (7. miesiąc po śmierci)

 

25 sierpień 2022 r. – czwartek

Godz. 6:30 – 7:30
Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu

Godz.7:30
Dziękczynna z okazji 15 rocznicy ślubu państwa Andrzeja Kiler i Marzeny Orzechowskiej. Prosząc o Błogosławieństwa Boże i łaski dla całej rodziny.

 

26 sierpień 2022 r. – piątek
MATKI BOSKIEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ

Godz. 8:00
Śp. + Leokadia, Józef i zmarłych z rodziny Siudut

Godz. 10:00
Śp. +  Mariola Malinowska (15. rocznica śmierci)

Godz. 17:00
za Powstańców Kompanii Krasnopol

 

27 sierpień 2022 – sobota

Godz. 6:30 – 7:30
Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu

Godz. 7:30
Śp.+  Czesława Korsakowska (5.rocznica śmierci)
Śp.+  Eugeniusz Korsakowski

Godz. 18:30
Błogosławieństwa Bożego, Dary Ducha Św. i opiekę Matki Bożej
dla wspólnoty „Przyjaciel Oblubieńca”

 

28 sierpień 2022 r. – XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

Godz. 8:00
Śp. + Aurelia Dębska (2.rocznica śmierci)

Godz. 10:00
Śp. + Stanisława Bobrowska

Godz. 12:00
Śp. + Leokadia Malinowska
Śp. + Zofia Dziemidko
PRO POPULO

Grupa dyskusyjna: