JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA 20 listopada 2022
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego, w którą obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. W dniu dzisiejszym na prośbę papieża Franciszka młodzież gromadzi się, aby obchodzić Światowy Dzień Młodzieży. Ogarnijmy ludzi młodych serdeczną modlitwą, aby wzrastali w wierze, nadziei i miłości oraz zawsze żyli w bliskości Chrystusa.

2. Dzisiejszy dzień to także święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Akcja Katolicka propaguje wartości chrześcijańskie w życiu społecznym. Zadaniem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży jest kształtowanie dojrzałych postaw wśród młodych katolików. Naszą modlitwą ogarniamy wszystkich zrzeszonych w tych wspólnotach.

3. Pomiędzy Mszami Świętymi wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za odmówienie tego aktu dzisiaj można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Puszka przed kościołem niech będzie znakiem naszej solidarności i wsparciem pogorzelca ze Żłobina – 8.10.2022 spłonął jego dobytek.
W dzisiejszą niedzielę puszka przed kościołem na ten cel jest przeznaczona.

4. Jutro, 21 listopada, w liturgii przypada wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Tradycja przekazuje, że Maryja została jako dziecko przedstawiona w świątyni i przy niej wzrastała. Dla nas Matka Chrystusa pozostaje szczególnym wzorem życia poświęconego Bogu.

5. We wtorek, 22 listopada, w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej. Wszystkim zaangażowanym w troskę o muzykę kościelną w naszej parafii, Panu organiście, Chórzystom składamy serdeczne podziękowanie za całoroczną posługę i życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa w dalszej posłudze. W intencji Chórzystów, wdzięczności za ich posługę zapraszamy na Mszę Św. wtorek o 17.00

6. W środę, 23 listopada, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz.16.30.

7. W najbliższą niedzielę przypada pierwsza niedziela Adwentu. Rozpoczniemy czas radosnego oczekiwania i przygotowania na spotkanie z Panem. Najpierw na powtórne przyjście Chrystusa na kończy czasów, a także na świętowanie pierwszego przyjścia Pana na ziemię.

8. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Najświętszej.

9. W naszej parafii powstaje grupa  dla dzieci mająca na celu przybliżanie i pogłębianie wiary, integrację poprzez modlitwę,  różne formy zabawy, prace plastyczne, itp. Forma spotkania będzie polegała na tym, że Ksiądz Proboszcz poprowadzi część duchową: czyli krótką modlitwę, naukę. Następnie będą przygotowane zajęcia w zależności od tematu spotkania. Spotkania będą odbywać się w GCCiK w soboty w godzinach 10.00 -12.00. Najbliższy termin to 26 listopada, będziemy przygotowywać lampiony adwentowe. Prosimy przynieść słoiki, pozostałe materiały będą zapewnione. Proszę aby dzieci miały fartuszki, stare koszule itp. po to aby podczas prac plastycznych nie zniszczyły ubrań. Wiek dziecka nie ma limitu od roku w górę, jednak z małym dzieckiem powinien być opiekun (rodzic, starsze rodzeństwo, babcia, dziadek, ciocia). Do prowadzenia grupy mogą włączyć się chętne osoby, które mają ochotę i pomysły. Dziękujemy GCCiK za udostępnienie sali.

10. Dziękuję rodzinie Halinie Leończyk i Ewie Paszkiewicz za sprzątanie kościoła z miejscowości Kolonia Krasnopol BÓG ZAPŁAĆ W następnym tygodniu w dalszym ciągu pełni dyżur w kościele Kolonia Krasnopol za obwodnicą.

11. Ofiarodawcy z ostatniego tygodnia
• Anonimowa 1000 zł
• Anonimowa 600 zł
• Anonimowa 700 zł
• Anonimowa 500 zł
• Helena Daniłowicz 500 zł
• Anonimowa 300 zł
• Anonimowa 200 zł
• Anonimowa 150 zł
• Anonimowa 200 zł
• Anonimowa 100 zł
• Anonimowa 400 zł
• Anonimowa 450 zł
Razem wpłaty z tygodnia 5100 zł
Wpłacono od 4.08.2022 do dziś 52 275 zł
Pozostało zobowiązań po odliczeniu wszystkich wpłat = -162 402 zł

12. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana Śp. Jan Daniłowicz i Śp. Helena Bierdziewska Módlmy się za nich słowami pieśni: Racz wiekuiste dacz odpoczywanie, duszom umarłych, najłaskawszy Panie, a światłość wieczna niechaj im przyświeca, niech oglądają Twe Najświętsze lica.

 

 

INTENCJE MSZALNE 20 listopada –27 listopada 2022 r.

Niedziela 20 listopada
8:00 – śp. + Józef, Regina i Anna Siemienkiewicz
10:00 –śp. + Mieczysław i Jadwiga, Aleksandra i Jan, i zmarłych z rodzin Milewskich i Jurkunów / PRO POPULO /
12:00 – śp.+ Haliny i Henryka Tylman i zmarłych z rodziny Tylman
12:00 – O zdrowie i Błog. Boże i opiekę MB w 85 urodziny Krystyny Michniewicz

Poniedziałek 21 listopada
17:00 – O Boże Błogosławieństwo i opiekę NMP , o dalsze wytrwanie w trzeźwości i łaskę zdrowia dla Bronisława (w 21 rocznicę trzeźwości)
17:30 – śp. + Jadwiga Jaśkiewicz (od pracowników Gminnego Centrum Czytelnictwa i Kultury w Krasnopolu)

Wtorek 22 listopada
08:00 – śp.+ Mateusz Olechna
17:00 – w intencjach chóru parafialnego w św. Cecylii

Środa 23 listopada
17:00 – śp.+ Sławomir Sławiński
17:30 – O zdrowie i Błog. Boże i potrzebne łaski przez wstawiennictwo NMP i św. Klemensa dla Klemensa Walukiewicza z racji 91 urodziny

Czwartek 24 listopada
08:00 – śp.+ Henryk Dębski (10 miesiąc po śmierci)
8:30 – Śp. +O miłosierdzie Boże i łaskę zbawienia dla śp. Cioci Haliny Bierdziewskiej z domu Świerzbin od dzieci jej siostry Adeli, siostrzeńców: Józefa, Danuty, Henryki, Zofii, Grzegorza, Krzysztofa wraz z ich rodzinami

Piątek 25 listopada
17:00 – śp. + Teresa Grabowska (6 rocznica śmierci)
17:30 – śp. Józef Sowól

Sobota 26 listopada
8:00 – śp. + Mieczysław Paszkiewicz (3 miesiąc po śmierci)
8:30 – Śp. + Tadeusza Wagner

Niedziela 27 listopada
8:00 – Śp. + Jana Józefa Jasiukiewicza w 9 dzień po śmierci od Krzysztofa Sułek Dyrektora Biura Bezpieczeństwa i Logistyki Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej
10:00 – śp.+ Piotr Kossa (2 rocznica śmierci) / śp. Halinę Bierdziewską
12:00 – śp. Regina Borowska (2 rocz. śmierci), śp. Stefan Borowski (13 rocz. śmierci) i za zmarłych z rodzin Borowskich i Niewińskich / PRO POPULO

Grupa dyskusyjna: