TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                      13 listopada 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś trzydziesta trzecia niedziela zwykła w ciągu roku liturgicznego. W drugą niedzielę listopada od 2009 roku obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Naszą modlitwą wspieramy dzisiaj chrześcijan na całym świecie, którzy nie mogą swobodnie wyznawać swojej wiary. Z powodu wiary cierpią prześladowanie, a niejednokrotnie także oddają życie. Niech nasza modlitwa wyprasza im wolność w wyznawaniu wiary i wypełnianiu codziennych obowiązków.
    Dziś puszka przed kościołem Solidarni z Kościołem Prześladowanym
  2. Dziś także z inicjatywy papieża Franciszka obchodzony jest Światowy Dzień Ubogich. To szczególna okazja, aby zauważyć cierpiących z powodu braku podstawowych środków do życia. Dzisiaj te wszystkie osoby ogarniamy modlitwą. Niech znakiem naszej solidarności będzie wsparcie pogorzelca z Żłobina 8.10.2022 spłoną jego dobytek w następną niedzielę puszka przed kościołem na ten cel.
  3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 16.30 W naszej modlitwie chcemy pamiętać o wszystkich przeżywających trudności życiowe, będziemy prosić o Bożą pomocą przez ręce Matki Zbawiciela.
  4. W najbliższą niedzielę, 20 listopada, przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Tego dnia obchodzimy święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
  5. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy wrażliwości na Boże natchnienia, odwagi w dawaniu świadectwa wiary w codziennym życiu oraz opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
  6. Taca w dzisiejszą niedzielę (drugą miesiąca) przeznaczona na remonty Składam serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapałać!
  7. Dziękuję rodzinie Dargiewicz Teresie Grzegorzowi i Markowi za sprzątanie kościoła z miejscowości Smolany Dąb  BÓG ZAPŁAĆ.
    W następnym tygodniu  pełni dyżur w kościele Kolonia Krasnopol za obwodnicą.
  8. Wójt Gminy ,GOPS Policja. Zaprasza na spotkanie BEZPIECZNY SENIOR 16.11.2022 w GCCIK godz. 10.00 informacje w gablocie
  9. W ostatnim tygodniu odeszli do niebieskiej ojczyzny Mariusz i Paweł Rukściński, Anna Krywanis, Niech nasza modlitwa wyjedna im i naszym bliskim umarłym przebaczenie grzechów i życie wieczne: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.
  10. Prośba o sprawdzenie poprawności wpisanych nazwisk i godzin nazwisk

W tym tygodniu patronują nam:
– czwartek, 17 listopada – Święta Elżbieta Węgierska (1207-1231), córka króla Węgier, najpierw gorliwa żona i matka, później tercjarka Świętego Franciszka, oddana pokucie i dziełom miłosierdzia;
– piątek, 18 listopada – Błogosławiona Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, patronka Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Ruchu Czystych Serc.

Przebudowa prezbiterium:
Ofiarodawcy z ostatniego tygodnia

• Anonimowa 1000 zł
  • Czesława Jarząbska500 zł
  • Piotr Makarewicz 500 zł

Razem wpłaty z tygodnia 2000 zł

INTENCJE MSZALNE 13 listopada –20 listopada 2022 r.

Niedziela 13 listopada
8:00 – śp. + Damiana Balewicz , PRO POPULO
10:00 – śp. + Wanda Sokołowska (6 miesiąc po śmierci)
12:00 – śp.+ Mariusza Rukścińskiego (i brata Pawła) od sąsiadów Ferens i Jodzis