Ogłoszenia duszpasterskie, 6 listopada 2022 r. 32 Niedziela Zwykła

1. W pierwszą niedzielę miesiąca spotkanie Kół Żywego Różańca po Mszach Św. – wymiana tajemnic i wspólna modlitwa Różańcowa. Serdecznie zapraszamy. Zachęcam do ożywienia działających w naszej parafii Róż Żywego Różańca oraz do tworzenia nowych. Intencja modlitwy na miesiąc listopad:
    Intencja ogólna; Módlmy się, aby dzieci, które cierpią ‐ te, które żyją na ulicy, ofiary wojen, sieroty ‐ miały dostęp do edukacji i mogły na nowo zaznać uczucia ze strony rodziny.
    Intencja ewangelizacyjna. Módlmy się za prześladowanych chrześcijan – o odwagę i wytrwałość dla wiernych i misjonarzy, którzy im posługują.
    Intencja Krucjaty Modlitwy za Ojczyznę. Módlmy się aby świadectwo miłości, złożone przez Polaków na przestrzeni dziejów , umocniło nas w ofiarnej służbie Bogu i Ojczyźnie.
    Intencja lokalna Módlmy się za dusze w czyśćcu cierpiące oraz o gorliwość i rozwój Róż Żywego Różańca w naszej parafii.
  2. Doświadczenie nieuchronności przemijania i śmierci rozjaśnia prawda o zmartwychwstaniu. Miłość Boga jest silniejsza niż śmierć i daje nam wierzącym nadzieję życia wiecznego. Niech to niedzielne przesłanie przyświeca nam na drogach nowego tygodnia. Do 9 listopada przeżywamy oktawę i modlimy się wypominkach za zmarłych (t,z. jednorazowych) przed Mszami Świętymi. Wspierajmy modlitwą naszych zmarłych, aby mogli osiągnąć radość życia wiecznego.
    Najcenniejszą pomocą dla zmarłych jest ofiara Mszy św. Modlimy się za nich także w „Wypominkach”, w których każdej ostatniej niedzieli miesiąca przez cały rok, prosimy dla nich o radość życia wiecznego. Wypominki całoroczne można zamawiać do 20 listopada.
  3. We środę, 9 listopada, świętujemy rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. To święto przypomina, że jesteśmy częścią Kościoła powszechnego. Bazylika Laterańska jest katedrą Rzymu i matką wszystkich kościołów świata. Po wieczornej Mszy św. na plebani spotkanie formacyjne Przyjaciół Maryi Serdecznie zapraszamy.
  4. W piątek 11 listopada, obchodzimy 104 rocznicę odzyskania Niepodległości. Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00, 10.00, 12.00 – na UROCZYSTĄ MSZĘ ŚW . o godz. 10.00. zaprasza Wójt Gminy wraz z Gminnym Centrum Kultury Krasnopolu na obchody Niepodległościowe program na plakacie tablica ogłoszeń. Serdecznie zapraszamy.
    Będziemy Bogu dziękować za naszą Ojczyznę, za dar wiary i wolności, oraz poprosimy o błogosławieństwo dla naszego kraju i wszystkich Polaków. Módlmy się za wszystkich, którzy pracą i ofiarą przyczynili się do odzyskania niepodległości, a szczególnie za żołnierzy, którzy w walce o niepodległość oddali swoje życie. Módlmy się o mądrość i odpowiedzialność dla rządzących, o Boże błogosławieństwo i pomyślność dla Polaków w kraju i za granicą.
  5. W bieżącym roku Święto Niepodległości przypada w piątek. Z racji na szczególnie uroczysty charakter tego Święta, Biskup Ełcki udziela wszystkim wiernym Diecezji Ełckiej, a także innym osobom przebywającym w tym dniu na terenie Diecezji, dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych. Zachęca jednocześnie do zastąpienia wstrzemięźliwości innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłości i pobożności. (odmówienie Ojcze Nasz w intencji dzieci nienarodzonych)
  6. Taca w następną niedzielę (drugą miesiąca) na remonty Składam serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapałać!
  7. Dziękuję Panom z ulicy Lipowej w Krasnopolu za dokończenie sprzątania liści przy parafii a żonom za pomoc parafialną BÓG ZAPŁAĆ
  8. Dziękuję rodzinie Staniszewskich Jolancie Ani i Weronice za sprzątanie kościoła z miejscowości Smolany Dąb i pomoc parafialną BÓG ZAPŁAĆ. W następnym tygodniu Smolany Dąb pełni dyżur w kościele.

W tym tygodniu patronują nam:

10 listopada – św. Leon Wielki, papież, doktor Kościoła, bronił nauki o Bóstwie Chrystusa, umacniał autorytet Stolicy Apostolskiej;
11 listopada – św. Marcin z Tours (316-397), rzymski legionista, ojciec życia zakonnego we Francji, biskup;
12 listopada – św. Jozafat (1580-1623), biskup połocki obrządku wschodniego, zamęczony za wierność unii z Rzymem;

INTENCJE MSZALNE 6 listopada –13 listopada 2022 r.

Niedziela 6 listopada
08:00 – śp. + Władysława, Adama, Marka Siergiej / Józefa i Stanisławę Michniewicz
10:00 – śp. + Annę i Kazimierza Dziekanowskich
12:00 – śp. + Janinę Lipnicką (1 Msza św. Gregoriańska)