DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                     4 września 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE PARAFIA P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO W KRASNOPOLU

Nasze piękne wieńce dekorujące naszą świątynie uświetniły dożynki diecezjalne które odbyły się w Lipsku w sobotę. Dziękuje za obecność delegacji gminne z panem wójtem Karolem z rodziną, delegacji koła emerytów i rencistów i parafian. Nasza obecność jest świadectwem. Mamy też delegację na ogólnopolskich dożynkach w Częstochowie. Dziś modlą się za nas. Możliwość oglądania transmisji na TVP1 i TVP Polonia.

Dziś dwudziesta trzecia niedziela w ciągu roku kościelnego. Sprawując tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, uwielbiliśmy Boga i zaczerpnęliśmy ze źródła Bożej łaski. Niech te dary umacniają nas na drogach codziennego życia i dawania świadectwa naszej bliskości z Bogiem.

Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja między mszami św. W tygodniu pół godziny przed mszą z możliwością spowiedzi. Przypominamy o nowym porządku Mszy Św. (poniedziałek, środa, piątek – 17:00 a wtorek, czwartek, sobota – 8:00) i według tego porządku odprawiane są intencje zamówione na ten dzień.

W poniedziałek 5września, początek nowego roku szkolnego i katechetycznego w naszej szkole im. Jana Pawła II. Zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, wychowawców i nauczycieli na Mszę Świętą o godz. 8:00. Będziemy prosili o Boże błogosławieństwo na trud pracy i nauki w nowym roku szkolnym. Można będzie skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania przed Msza Świętą

W środę, 7 września, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy przed mszą św o godzinie 17:00.

W czwartek, 8 września, przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W Polsce ten liturgiczny obchód nazywany jest popularnie świętem Matki Bożej Siewnej. Przez wstawiennictwo Maryi będziemy modlić się za wszystkich pracujących na roli, aby ich praca i trud wydawały błogosławione owoce. Msza Święta tego dnia o godz. 8:00. Z Błogosławieństwem ziarna siewnego.

10 września w ogrodach klasztoru wigierskiego odbędzie się święto siei – więcej info na plakacie w gablocie przed kościołem.

XXXVIII Pielgrzymka małżeństw i rodzin na Jasną Górę 24-25 września – szczegóły na plakacie.

Zachęcamy do wzięcia udziału w Marszu za życiem 25.09.2022r (niedziela) w Suwałkach. Rozpoczęcie Mszą św. w kościele Piotra i Pawła o godzinie 12:00. Po marszu – festyn rodziny. Więcej informacji na plakacie – wkrótce.

Dziękujemy za dyżur sprzątania Kościoła dla miejscowości Krasne. Dyżur przejmuje miejscowość Żubronajcie.

Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Bożej.

Zapowiedzi parafialne:

Wiktor Radzewicz, kawaler, zam. w Parafii p. w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Puńsku i Patrycji Andruszkiewicz, zam. w Parafii p. w. Przemienienia Pańskiego w Krasnopolu

– zapowiedź II.

Radosław Krzysztof Leszczyński, kawaler zam. W Parafii p.w. Przemienienia Pańskiego w Krasnopolu i Justyna Krywanis, panna zam. W parafii p.w. Przemienienia Pańskiego w Krasnopolu

– zapowiedź II.

Tomasz Kozłowski, kawaler zam. W parafii p.w. Matki Boskiej Miłosierdzia w Suwałkach i Paulina Lipnicka, panna zam. W parafi p.w. Przemienienia Pańskiego w Krasnopolu

– zapowiedz II.

Adam Brzozowski, kawaler, zam. Parafia p.w. Matki Bożej Królowej Polski w Rutce Tartak i Sylwia Siemienkiewicz, panna, zam. Parafia p.w. Przemienienia Pańskiego w Krasnopolu

-zapowiedz II

W ostatnim tygodniu Bóg powołał do siebie

– Śp. + Mieczysław Paszkiewicz

– Śp. + Alfred Nowakowski

Niech nasza modlitwa pomoże zmarłym w pełni oglądać Boże oblicze w niebie: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

INTENCJE MSZALNE 05.09-11.09.2022r                                                    4 września 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE PARAFIA P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO W KRASNOPOLU

Poniedziałek 05.09.

Godz. 8:00 – Msza Św. na rozpoczęcie roku szkolnego.

Godź. 17:00 – Śp. + Jerzy Raczkowski i za duszę w czyśćcu cierpiące

Wtorek 06.09.

Godz. 8:00 – Śp. + Jan, Leokadia (6. Miesiąc po śmierci) Rumowicz,

Anna Karłowicz, Jan, Henryk

Godz. 8:30 – Śp. + Wacław (13. Rocznica śmierci)

Środa 07.09.

Godz. 17:00 – Śp. + Wacław Hołdyński (22. Rocznica śmierci) i Śp. + Irena

Godz. 17:30 – Śp. + Maria Walukiewicz (4. Miesiąc po śmierci)

Czwartek 08.09.

Godz. 8:00 – Śp. + Jan Pomian i Marianna Szarejko

oraz jej rodziców Barszczewskich

Godz. 8:30 – Śp. + Ks. prałat doktor Antoni Tomkiewicz

Piątek 09.09.

Godz. 17:00 – Śp. + Jerzy Raczkowski i dusze w czyśćcu cierpiące

Godz. 18:00 – Spotkanie Przyjaciół Maryi

Sobota 10.09.

Godz. 8:00 – Śp. + Hieronim Paszkiewicz i całą rodzinę Paszkiewiczów i Fiećko

Godz. 16:00 – Msza Ślubna – Paulina Lipnicka i Tomasz Kozłowski

Niedziela 11.09.

Godz. 8:00 – Śp. + Janina i Ryszard

Godz. 10:00 – Dziękczynna z darem zawierzenia Bożemu Miłosierdziu

całego życia w kolejną rocznicę urodzin Mai Sosnowskiej.

Godz. 12:00 – Śp. + Tadeusz (17. Rocznica śmierci), Irena Hałaburda.

Śp. + Stanisława i Józef Michniewicz