29 MAJ 2022 R.

1. Dziękujemy za przygotowanie naszej Świątyni: p. Krystynie Wodeckiej i p. Dorocie Czarnieckiej z wnukiem. Na tym chrześcijanie ze Żłobina kończą swój dyżur opieki nad Świątynią. Od najbliższej soboty opiekę nad Świątynią przejmują chrześcijanie z Budy Ruskiej.
  2. Kończymy w najbliższy wtorek Nabożeństwa Majowe. Wszystkim dziękuję za trwanie na modlitwie i budowanie wspólnoty. Diakonii liturgicznej i muzycznej dziękuję za radosną służbę dla Matki Bożej. Od środy 1 czerwca wracamy do Mszy Świętych porannych.
  3. W najbliższą niedzielą przypada uroczystość Zesłanie Ducha Świętego.
  4. Z racji Kongresu Różańcowego Diecezji Ełckiej dzisiaj w naszej Parafii przeżywamy nasz wymiar kongresowy. O godz. 14:30 serdecznie zapraszamy na wspólne wyjście na Górę Różańcową. W szkole dzieci z klas młodszych pod opieką p. Mirka zapraszamy do przygotowania plakatów o tematyce różańcowej. Przewidziane nagrody niespodzianki dla najlepszych prac. Bardzo dziękuję p. Anecie Kisiel, p. Marzenie Sosnowskiej, p. Krzysztofowi Stefańskiemu za wczorajszy udział w stacji dorosłych I Kongresu Różańcowego Diecezji Ełckiej, który odbył się w Parafii w Krasnymborze.
  5. W najbliższy wtorek minie kolejna rocznica święceń biskupich J. E. ks. bp Jerzego Mazura, Biskupa Ełckiego.
  6. 30 maja 2022 r, w Aleksandrowie o godz. 19:00 odbędzie się Msza Święta polowa o urodzaje.
  7. W środę, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Będziemy tego dnia modlić się za wszystkie dzieci, aby wzrastały w łasce Bożej, mądrości i były otaczane miłością i troską przez swoich rodziców.
  8. W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Chorych odwiedzam zgodnie z harmonogramem.
  9. Za tydzień w naszej parafii będziemy gościć nie po raz pierwszy ks. Błażeja Górskiego, który posługuje na Ukrainie w diecezji Odesko – Symferopolskiej w Parafii p. w. Bożego Miłosierdzia w mieście Rozdzielnia. Obecnie organizuje zakup leków i innych potrzebnych artykułów dla parafian, którzy zostali 80 kilometrów od Odessy. Dlatego w przyszłą niedzielę będziemy możliwość wesprzeć tych parafian darem do puszek.
  10. Słowa podziękowania kieruję do p. Jolanty Hołdyńskiej, p. Anety Kisiel, p. Moniki Kowalskiej, p. Lucjana Staniszewskiego, p. Stanisława Przekopskiego, p. Krzysztofa Stefańskiego, p. Mirosława Żukowskiego, p. Andrzeja Kiler, p. Stanisława Grabowskiego, p. Marzeny Sosnowskiej za sprawne rozebranie dekoracji wielkanocnych.
  11. Dziękuję również p. Romualdowi Sosnowskiemu za skoszenie trawy wokół Kościoła.
  12. Bierzmowanie naszej młodzieży – 27 czerwca 2022 w poniedziałek o godz. 15:00. Konsekracja kościoła a przede wszystkim ołtarza ofiarnego 31 lipca 2022 r. w niedzielę o godz. 12:00. Jest to ostania prosta do tego wydarzenia więc ruszamy naprawdę mocno z tym dziełem. Szczegóły ważne za tydzień.
  13. Decyzją J. E. ks. bp Jerzego Mazura z dniem 31 lipca 2022 r. Ksiądz Krzysztof Mulewski kończy posługę proboszcza w Parafii p. w. Przemienienia Pańskiego w Krasnopolu, a 1 sierpnia 2022 r. ma objąć posługę proboszcza w Parafii p. w. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Węgorzewie.

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH W PARAFII RZYMSKOKATOLICKIEJ

P. W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO W KRASNOPOLU

30 maja  – 5 czerwiec 2022 R.

30 maja 2022 r. – poniedziałek:

Śp. + Władysław Pietkiewicz

31 maja  2022 r. – wtorek: ŚWIĘTO NAWIEDZENIA NMP

O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Konrada, Doroty, Patryka, Bartosza, Dominiki Sianowskich

1 czerwiec 2022 r. – środa:

O dary Ducha Świętego, Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla dzieci

i wnuków oraz o szybki powrót do zdrowia dla Izabeli

2 czerwiec 2022 r. – czwartek: pierwszy czwartek miesiąca

Godz.7:30

Śp. + Marianna Palewicz – Baranowska

3 czerwiec 2022 r. – piątek: pierwszy piątek miesiąca

Śp. + Mirosław Sosnowski (6. miesiąc po śmierci)