OGŁOSZENIA PARAFIALNE

26 czerwiec 2022 R.

  1. Dziękujemy za przygotowanie naszej Świątyni rodzicom młodzieży bierzmowanej i samej młodzieży – p. Iwonie Nowotniak, p. Katarzynie Mazalewskiej, p. Sylwi Iwanow, p. Teresie Daniłowicz, p. Wojciechowi Puczyłowskiemu, p. Michałowi Żukowskiemu, Krzysztofowi Żukowskiemu,  Filipowi Nowotniakowi, Filipowi Puczyłowskiemu, Zuzannie Daniłowicz, Annie Żukowskiej, p. Iwonie Żukowskiej. Na tym  w tej edycji chrześcijanie z Budy Ruskiej kończą swój dyżur opieki nad świątynią. Od najbliższej soboty opiekę przejmują chrześcijanie z Gremzd Polskich.
  1. Zapowiedzi: Alina Machelska, panna,  pochodząca z Parafii p.w. Św. Wita, Modesta i Krescencji w Pietrowicach Wielkich i Dariusz Korzecki pochodzący z Parafii p. w. Przemienienia Pańskiego w Krasnopolu – zapowiedź druga.
  2. Bierzmowanie naszej młodzieży – 27 czerwca 2022 r. w poniedziałek o godz. 15:00.
  3. Jutro w poniedziałek 27 czerwca o godz. 16:30 w Bazylice Sejneńskiej w Sejnach spotkanie Radia Maryja, które będzie transmitowane przez Radio  Maryja i telewizję „TRWAM”. Początek o godz. 16:30 – spotkanie z ojcem z Radia „Maryja”, o godz. 17:30 – spektakl młodzieży – „Ku Tobie Czysta … Matko Boska Sejneńska” i o godz. 18.20 Msza Święta, której będzie przewodniczył J. E. ksiądz Biskup Jerzy Mazur.
  4. 29 czerwca (środa) uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte tego dnia u nas o godz.10:00 o 17:00. Taca tego dnia na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
  5. W tym tygodniu pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Chorych odwiedzę w bloku trzydniowym czyli pierwsza grupa w czwartek (30 czerwca) ale od godz. 13:00 pozostałe grupy bez zmian czyli w piątek i w sobotę. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 16:00.
  6. Ogromne podziękowania wszystkim, którzy przez ciężką pracę i zaangażowanie serca ogarnęli prace związane przy prezbiterium. I tak DZIĘKUJĘ następującym osobom – p. Grzegorzowi Daniłowiczowi, p. Karolowi Daniłowiczowi, p. Grzegorzowi Ambrosiewiczowi, p. Damianowi Ambrosiewiczowi, p. Tomaszowi Ambrosiewiczowi, p. Bogdanowi Ambrosiewiczowi, p. Marcinowi Łukowskiemu, p. Jackowi Łukowskiemu, p. Piotrowi Gwiazdowskiemu, p. Marcinowi Bednarskiemu, p. Szymonowi Tomkiewiczowi wraz z synem Michałem, p. Jackowi Łangowskiemu, p. Krzysztofowi Michniewiczowi, p. Kamilowi Żegarskiemu, p. Markowi Luto, p. Krzysztofowi Bizio, p. Tadeuszowi Krajewskiemu, p. Kamilowi Jurkunowi, p. Józefowi Tylman, p. Jerzemu Sokołowskiemu, p. Piotrowi i Kamilowi Buchowieckim, p. Konradowi i Damianowi Jodzis, p. Ireneuszowi i Piotrowi Ferens oraz Paniom, które sprzątały: p. Izie i Marlenie Jodzis i p. Katarzynie Ferens. Panu Robertowi Krzywickiemu, p. Konradowi Krzywickiemu, p. Danielowi Poźniak, p. Jackowi Karłowicz i jego synowi Kacprowi, p. Piotrowi Piś z synami, p. Tadeuszowi Santor oraz parafianom z Aleksandrowa. Ponadto dziękuję p. Grzegorzowi Makarewiczowi, p. Edwinowi Dziemian i p. Radosławowi Sosnowskiemu za użyczenie ciężkiego sprzętu do prac budowlanych.
  7. Składam wyrazy podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do powstania pięknych ołtarzy Bożego Ciała. Chór parafialny bardzo dziękuje p. Grzegorzowi Makarewiczowi za użyczenie rusztowania systemowego do budowy czwartego ołtarza, p. Krzysztofowi Hołdyńskiemu za zorganizowanie brzózek do tegoż ołtarza a p. Piotrowi Tomkiewiczowi za zaprojektowanie banera Świętej Cecylii.
  8. Panu Romualdowi Sosnowskiemu bardzo dziękuję za troskę o piękno naszych ogrodów wokół plebanii i naszej świątyni.10
  9. Chwilowo na kilka tygodni obok naszej świątyni stoi kontener socjalny, który służy tymczasowo za zakrystię. Wszystko to dzięki ogromnej uprzejmości firmy „Transdźwig Zawadzcy” z Augustowa. Pragnę też podziękować dla p. Jarosława Makowskiego i jego kolegi za podłączenie zasilania do nowej tymczasowej zakrystii.

  

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH W PARAFII RZYMSKOKATOLICKIEJ

P. W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO W KRASNOPOLU

27 czerwiec – 3 lipiec 2022 R.

 

27 czerwiec 2022 r. – poniedziałek:

Godz. 7:30

Śp. + Halina Bartosiewicz (8. miesiąc po śmierci)

Godz. 10:00

Pogrzeb: Śp. + Danuta Ołów

Godz. 15:00

Msza Święta z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania

 

 28 czerwiec 2022 r. – wtorek:

Godz. 7:30

Śp. + Władysław Namiotko (30. rocznica śmierci)

Śp. + Anna i Marek

 

29 czerwiec 2022 r. – środa: UROCZYSTOŚĆ ŚW. APOSTOŁÓW PIOTRA i PAWŁA

Godz. 10:00

Śp. + Henryk i Stanisława Bołtrukanis

Godz. 17:00

Śp. + Jadwiga i Tadeusz Sitko (intencja od sąsiadów p. Chełmińskich)

Śp. + Józef Rozmysłowski

Śp.+ Maria Radzewicz

 

30 czerwiec 2022 r. – czwartek:

Godz. 6:30 – 7:30

Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu

Godz.7:30

Śp. + Janina Henryka Burzycka  (30. dzień po śmierci)

Śp. + Irena Malinowska

 

1 lipiec 2022 r. – piątek: pierwszy piątek miesiąca

Godz. 6:30 – 7:30

Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu

 Godz. 7:30

Śp. + Damian Balewicz (urodzinowa i imieninowa)

Śp. + Helena Kowalewska (greg.1)

Godz. 16:00 – 17:00

Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu

Godz. 17:00

Śp. + Marian Daniłowicz (imieninowa)

 

2 lipiec 2022 – sobota: pierwsza sobota miesiąca

Godz. 6:30 – 7:30

Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu

Godz. 7:30

Śp. + Mirosław Sosnowski (7. miesiąc po śmierci)

Godz. 16:00 – 17:00

Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu

Godz.17:00

Śp. + Helena Kowalewska (greg.2)

 

3 lipiec 2022 r. – XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

Godz. 8:00

 Śp. + Helena Kowalewska (greg. 3)

Godz. 10:00

Dziękczynna z okazji 25 rocznicy urodzin Damiana Ambrosiewicza

Godz. 12:00

Śp. + Jan i Andrzej

Śp. + Monika i Bernard, Śp. + Tekla i Julian

Śp. + Stanisław i Marian oraz zmarli z rodziny Miszkielów i Burchmanów

Grupa dyskusyjna: