23 stycznia 2022 r.

1. Dziękujemy za przygotowanie naszej Świątyni.
  2. Kochani Parafianie i czcigodni goście przygotowujemy się do przebudowy Prezbiterium a szczególnie nowego Ołtarza Ofiarnego. Już dziś proszę Was o dary finansowe, które chcielibyście złożyć na sfinansowanie tego dzieła. Miejmy swój udział tak naprawdę w najdonioślejszym wydarzeniu jakie z pewnością będziemy mieli możliwość przeżyć w XXI wieku, w Roku Jubileuszowym 240. lecia istnienia naszej Parafii. Udział w przygotowaniu Konsekrowanego Ołtarza Ofiarnego i Prezbiterium to jest szczególny wyjątkowy dar i to jest wielki zaszczyt, że możemy zrobić to my, obecni Parafianie tej wspólnoty. Wiem, że na tyle kochacie swoją Parafię i Świątynię, że nie trzeba Was do tego szczególnie zachęcać. Skoro nasi przodkowie zbudowali tę Świątynię w roku 1862, to My jako Wspólnota, mając głęboką wiarę w Boga i miłość do Kościoła zapiszmy się w historii jako Ci, którzy zachowali się tak jak trzeba.
  1. W związku z tym, że termin konsekracji został przesunięty na przyszły rok to jednak kwestia dalszych ofiar jest aktualna choć przeciągnięta w czasie. Czas kolędy w przyszłym roku będzie okazją do rozmów na ten temat i bliższego zapoznania się z dziełem konsekracji Kościoła i Ołtarza. Parafia założyła tzw. subkonto, które jest właśnie do obsługi wpłat na rzecz przebudowy prezbiterium i ołtarza – 71 9367 0007 0010 0019 5676 0004.
  2. Rozpoczęliśmy kolędę w formie tradycyjnej, na którą zezwolił J. E. Ks. Bp Jerzy Mazur. Pragnę przekazać pewne wskazania – liczba rodzin odwiedzanym danego dnia będzie trochę mniejsza, będę dezynfekował ręce i nosił maseczkę. Wierni z racji pandemicznych mają prawo nie przyjąć Kapłana (informację o tym proszę przekazać kierowcom lub osobom organizującym danego dnia odwiedziny Duszpasterskie). Mając na uwadze gościnność Parafian proszę o uwzględnienie mego stanu zdrowia (jestem po rozległym zawale serca) i ustalenie u kogo ewentualnie będzie poczęstunek. Chciałbym uniknąć sytuacji podejmowania mnie gościną prawie w każdym domu (śniadanie i obiad).

Porządek kolędy:

– poniedziałek: Krasne od p. Bartosiewicz do p. Puza – proszę o kierowcę na godz. 9:00,

– wtorek: Krasne od p. Jankowskich do p. Dąbrowskich – proszę o kierowcę na godz. 9:00

– środa: Żłobin – proszę kierowcę na godz. 9:00

– czwartek: Krucieniszki – proszę o kierowcę na godz. 9:00

– w piątek: Aleksandrowo – proszę o kierowcę na godz. 9:00

– w sobotę: Kolonia Bursynowizna i Smolany Dąb – proszę o kierowcę na godz. 9:00.

1. We wtorek, 25 stycznia, swoje urodziny i imieniny obchodzić będzie nasz kleryk Paweł Paszkiewicz.
  2. W sobotę, 29 stycznia, swoje urodziny obchodzić będzie nasz organista i katecheta p. Mirosław Żukowski.
  3. Za tydzień w niedzielę 69. Światowy Dzień Trędowatych.

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH W PARAFII RZYMSKOKATOLICKIEJ

P. W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO W KRASNOPOLU

24 – 30 STYCZNIA 2022 R.

24 stycznia 2022 r. – poniedziałek:  WSPOMNIENIE ŚW. FRANCISZKA SALEZEGO