OGŁOSZENIA PARAFIALNE

20 luty 2022 r. 

 1. Dziękujemy za przygotowanie naszej Świątyni – p. Elżbiecie Alboszta, p. Agnieszce i Sandrze Heksel i dla p. Remigiusza.
 2. Kochani Parafianie i czcigodni goście przygotowujemy się do przebudowy Prezbiterium a szczególnie nowego Ołtarza Ofiarnego. Już dziś proszę Was o dary finansowe, które chcielibyście złożyć na sfinansowanie tego dzieła. Miejmy swój udział tak naprawdę w najdonioślejszym wydarzeniu jakie z pewnością będziemy mieli możliwość przeżyć w XXI wieku, w Roku Jubileuszowym 240. lecia istnienia naszej Parafii. Udział w przygotowaniu Konsekrowanego Ołtarza Ofiarnego i Prezbiterium to jest szczególny wyjątkowy dar i to jest wielki zaszczyt, że możemy zrobić to my, obecni Parafianie tej wspólnoty. Wiem, że na tyle kochacie swoją Parafię i Świątynię, że nie trzeba Was do tego szczególnie zachęcać. Skoro nasi przodkowie zbudowali tę Świątynię w roku 1862, to My jako Wspólnota, mając głęboką wiarę w Boga i miłość do Kościoła zapiszmy się  w historii jako Ci, którzy zachowali się tak jak trzeba.
 3. W związku z tym, że termin konsekracji został przesunięty na obecny rok to jednak kwestia dalszych ofiar jest aktualna choć przeciągnięta w czasie. Czas kolędy w tym roku jest okazją do rozmów na ten temat i bliższego zapoznania się z dziełem konsekracji Kościoła i Ołtarza. Parafia założyła tzw. subkonto, które jest właśnie do obsługi wpłat na rzecz przebudowy prezbiterium i ołtarza – 71 9367 0007 0010 0019 5676 0004.
 4. Porządek kolędy:
  poniedziałek: Krasnopol ul. Sienkiewicza (numery nieparzyste od Pani Celiny Lisiewicz), od godz. 9:00,
  wtorek: – Krasnopol ul. Sienkiewicza (numery parzyste od Pani Haliny Pomian), od godz. 10:30,
  środa: kolędy nie ma,
  czwartek: Krasnopol ul. Polna (numery nieparzyste od Państwa Brunejko do Pani Jasiukiewicz) od godz. 9:00,
  piątek: Krasnopol, ul. Polna (numery parzyste od Pani Małcho do Państwa Rutkowskich), od godz. 9:00,
  sobota: Krasnopol, ul. Słoneczna (numery nieparzyste od Państwa Adamskich) od godz. 9:00.
  poniedziałek 28 lutego: Krasnopol ul. Słoneczna (numery parzyste łącznie z Panią Grygoruk, Panem Makowskim i Państwem Matyszczyk, zacznę od p. Matyszczyk) od godz. 9:00.
  Tego dnia zakończę odwiedziny duszpasterskie.
 1. 13 lutego 2022 r., odbyło się pierwsze spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego. Bardzo dziękuję za udział w tym spotkaniu. Spodziewałem się jednak większego zainteresowania tym wydarzeniem, tym bardziej, że dotyczy ono Nas wszystkich, bez wyjątku. Łatwo jest oceniać, krytykować sytuację w Kościele i Parafii. Trudniej jest jednak wziąć na siebie trud odpowiedzialności za Kościół, a to jest nasz obowiązek. Bądźmy świadomi, że to MY jesteśmy odpowiedzialni za przyszłość Kościoła.
  Następne spotkanie odbędzie się 5 marca (sobota) w Gminnym Centrum Czytelnictwa i Kultury o godz. 19:00. Tematem spotkania będzie WSPÓŁODPOWIEDZIALNI W MISJI innymi słowy współodpowiedzialność za Kościół. Bardzo proszę o liczny udział. Podaję temat spotkania byście zastanowili się nad nim i podzielili się swymi spostrzeżeniami. Na spotkaniu nikt nikogo nie będzie oceniać, chodzi o przedstawienie swoich przemyśleń, wysłuchaniu drugiej osoby. Liczę na ożywioną dyskusję w wyniku, której spiszemy wspólne wnioski, ustalenia. Proszę o udział wszystkich a w szczególności oczekuję członków: Róż Żywego Różańca, Nieustającej Nowenny Uczniów Jezusa, Służby Liturgicznej Ołtarza, Grupy „Przyjaciele Maryi”, Margaretki, Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej, Chóru Parafialnego, młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania i ich rodzice.
 1. W dniu wczorajszym, w wyniku silnego wiatru doszło do przewrócenia drzewa na drugim cmentarzu. Bardzo dziękuję Panu Wójtowi, druhom strażakom z OSP Krasnopol oraz Panu Krzysztofowi Daniłowiczowi za sprawne usunięcie przewróconej brzozy. Z uwagi na to, że cmentarz jest zabytkiem usunięcie drzew jest utrudnione. W poprzednim tygodniu rozmawiałem z Podlaskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków na temat wycinki drzew. Wyciąć możemy tylko drzewa uschłe, stwarzające zagrożenie po uzyskaniu stosownej decyzji.

 



 

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH W PARAFII RZYMSKOKATOLICKIEJ

P. W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO W KRASNOPOLU

21 – 27 LUTY 2022 R.

 

21 luty 2022 r. – poniedziałek:

Godz. 7:30

Śp. + Wojciech Motulewicz (4. miesiąc po śmierci)

 

22 luty 2022 r. – wtorek:

Godz. 7:30

Śp. + Henryk Dębski  (30. dzień po śmierci)

 

23 luty 2022 r. – środa:

Godz. 7:30

Śp. + Jan Adam Jarmołowicz

 

24 luty 2022 r. – czwartek:

Godz. 6:30 – 7:30

Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu

Godz. 7:30

Śp. + Zofia i Jan Rutkowscy

Śp. + Piotr i Amelia Abramowicz

 

25 luty 2022 r. – piątek

Godz. 7:30

Śp. + Antoni Myszczyński (36. rocznica śmierci)

 

26 luty 2022 r. – sobota:

Godz. 6:30 – 7:30

Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu

Godz. 7:30

Śp. + Wacław Korsak i za zmarłych z rodziny Korsak

Godz. 14:00

Dziękczynna z racji 1. rocznicy urodzin Samuela Łukowskiego

 

27 luty 2022 r. – VIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Godz. 8:00

Śp. + Bronisława Andruszkiewicz (4. rocznica śmierci)

Godz. 10:00

Śp. + Henryk, Zofia, Władysław Zaniewscy

Godz. 12:00

Pro populo

Śp. + Mirosław Andrulewicz (23. rocznica śmierci)

Śp. + Marianna Wojteczek (4. miesiąc po śmierci)

Grupa dyskusyjna: