19 czerwiec 2022 R.

1. Dziękujemy za przygotowanie naszej Świątyni: p. Izabeli Jurkun, p. Bogumile Żukowskiej, p. Grażynie Sokołowskiej.
  2. Jutro, w poniedziałek, 20 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2000 roku. Będziemy modlić się za wszystkich, którzy z różnych względów musieli opuścić kraj ojczysty, aby byli otaczani szacunkiem i doświadczali niezbędnej pomocy i życzliwości wśród innych narodów.
  3. W czwartek, 23 czerwca, przypada Dzień Ojca. Będziemy żyjącym wypraszać obfitość Bożego błogosławieństwa, a dla zmarłych – wieczną nagrodę.
  4. W piątek, 24 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To także z inicjatywy Świętego Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. Trwamy w Oktawie Bożego Ciała – oprócz Eucharystii porannych zapraszamy w ramach oktawy na Msze Święte wieczorne o godz. 17:00 w procesją Eucharystyczną wokół kościoła ( od poniedziałku do środy). W czwartek na zakończenie Oktawy Bożego Ciała Msza Święta o godz. 18:00. Proszę przygotować wianki do poświęcenia. Po zakończonej Eucharystii będą też błogosławione dzieci.
  6. Zapowiedzi:
    Alina Machelska, panna,  pochodząca z Parafii p.w. Św. Wita, Modesta i Krescencji w Pietrowicach Wielkich i Dariusz Korzecki pochodzący z Parafii p. w. Przemienienia Pańskiego w Krasnopolu – zapowiedź pierwsza.
  1. Bierzmowanie naszej młodzieży – 27 czerwca 2022 r. w poniedziałek o godz. 15:00.
  2. 27 czerwca w przyszły poniedziałek o godz. 16:30 w Bazylice Sejneńskiej w Sejnach spotkanie Radia Maryja, które będzie transmitowane przez Radio Maryja i telewizję „TRWAM”. Początek o godz. 16:30 – spotkanie z ojcem z Radia „Maryja”, o godz. 17:30 – spektakl młodzieży – „Ku Tobie Czysta … Matko Boska Sejneńska” i o godz. 18.20 Msza Święta, której będzie przewodniczył J. E. ksiądz Biskup Jerzy Mazur.
  3. Ogromne podziękowania wszystkim, którzy przez ciężką pracę i zaangażowanie serca ogarnęli prace związane przy prezbiterium. Imiennie podziękuję za tydzień.

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH W PARAFII RZYMSKOKATOLICKIEJ

P. W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO W KRASNOPOLU

20 – 26 czerwiec 2022 R.

20 czerwiec 2022 r. – poniedziałek:

Śp. + Stefania Santor (30. dzień po śmierci)

Śp. + Teofila, Kazimierz Milewscy

Śp. + Józef Sowul

Śp. + Henryk Kachnowski

Śp. + Krzysztof Milewski

21 czerwiec 2022 r. – wtorek:

Śp. + Daniela, Wacław i Stefania Namiotko

Śp. + Regina Ferens (od Doroty i Roberta Woźniak)