OGŁOSZENIA PARAFIALNE

6 luty 2022 r.

 1. Dziękujemy za przygotowanie naszej Świątyni: p. Halinie Daniłowicz i p. Halinie Siemienkiewicz.
 2. Kochani Parafianie i czcigodni goście przygotowujemy się do przebudowy Prezbiterium a szczególnie nowego Ołtarza Ofiarnego. Już dziś proszę Was o dary finansowe, które chcielibyście złożyć na sfinansowanie tego dzieła. Miejmy swój udział tak naprawdę w najdonioślejszym wydarzeniu jakie z pewnością będziemy mieli możliwość przeżyć w XXI wieku, w Roku Jubileuszowym 240. lecia istnienia naszej Parafii. Udział w przygotowaniu Konsekrowanego Ołtarza Ofiarnego i Prezbiterium to jest szczególny wyjątkowy dar i to jest wielki zaszczyt, że możemy zrobić to my, obecni Parafianie tej wspólnoty. Wiem, że na tyle kochacie swoją Parafię i Świątynię, że nie trzeba Was do tego szczególnie zachęcać. Skoro nasi przodkowie zbudowali tę Świątynię w roku 1862, to My jako Wspólnota, mając głęboką wiarę w Boga i miłość do Kościoła zapiszmy się w historii jako Ci, którzy zachowali się tak jak trzeba.
 1. W związku z tym, że termin konsekracji został przesunięty na przyszły rok to jednak kwestia dalszych ofiar jest aktualna choć przeciągnięta w czasie. Czas kolędy w przyszłym roku będzie okazją do rozmów na ten temat i bliższego zapoznania się z dziełem konsekracji Kościoła i Ołtarza. Parafia założyła tzw. subkonto, które jest właśnie do obsługi wpłat na rzecz przebudowy prezbiterium i ołtarza – 71 9367 0007 0010 0019 5676 0004.
 2. Rozpoczęliśmy kolędę w formie tradycyjnej, na którą zezwolił J. E. Ks. Bp Jerzy Mazur. Pragnę przekazać pewne wskazania – liczba rodzin odwiedzanym danego dnia będzie trochę mniejsza, będę dezynfekował ręce i nosił maseczkę. Wierni z racji pandemicznych mają prawo nie przyjąć Kapłana (informację o tym proszę przekazać kierowcom lub osobom organizującym danego dnia odwiedziny Duszpasterskie). Mając na uwadze gościnność Parafian proszę o uwzględnienie mego stanu zdrowia (jestem po rozległym zawale serca) i ustalenie u kogo ewentualnie będzie poczęstunek. Chciałbym uniknąć sytuacji podejmowania mnie gościną prawie w każdym domu (śniadanie i obiad).
  Porządek kolędy:
  – poniedziałek: nie ma kolędy
  – wtorek: Kolonia nad Jeziorem Długim – proszę o kierowcę na godz. 9:00,
  – środa: Kolonia od cmentarza po Pawłówkę (od p. Rynkowskich) – proszę o kierowcę na godz. 9:00,
  – czwartek: Kolonia Pod Las – proszę o kierowcę na godz. 9:00,
  – piątek: Krasnopol, ul. Mickiewicza od Państwa Janczulewicz od godz. 9:00,
  – sobota: Krasnopol, częściowo ul. Polna i częściowo ul. 1 Maja, wokół rynku tj. ul. Polna (od Państwa Twardowskich) do skrzyżowania z ulicą Lipową (Państwo Myszkowscy) następnie rodziny mieszkające przy rynku łącznie z Panią Haliną Kuźnicką i kończąc na rodzinie Państwa Tomaszewskich.
 1. We wtorek, 8 lutego swoje urodziny obchodzić będzie p. Wiesław Hałaburda, a w niedzielę, 13 lutego swoje urodziny i imieniny będzie obchodzić p. Lucjan Staniszewski.
 2. 11 lutego przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. Tego dnia Msza Święta jest o godz. 7:30 i chętnych chorych i starszych zapraszam na wspólną modlitwę i udzielenie sakramentu Namaszczenia Chorych.
 3. Za tydzień, 13 lutego 2022 r., odbędzie się pierwsze spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego o godz. 14:00. Zapraszamy chętnych do czynnego udziału w tym spotkaniu.
 4. Pragnę bardzo podziękować wszystkim, którzy sprawnie i radośnie zadbali o demontaż dekoracji świątecznej – p. Krzysztof Stefański, p. Mirosław Żukowski, p. Andrzej Killer, p. Romuald Sosnowski, p. Jacek Łangowski, kleryk Paweł Paszkiewicz, Kuba Sosnowski, Kamil Sosnowski, p. Wanda Sosnowska, p. Beata Sosnowska, p. Aneta Kisiel z synem Maciejem.
 5. Spotkanie formacyjne Grupy „Przyjaciele Maryi” w najbliższy piątek o godz. 18:00 na plebanii.


INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH W PARAFII RZYMSKOKATOLICKIEJ

P. W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO W KRASNOPOLU

7 LUTY 2022 – 13 LUTY 2022 R.

 

7 luty 2022 r. – poniedziałek:

Godz. 7:30

Śp. + Jan Kowalczyk (urodzinowa)

 

8 luty 2022 r. – wtorek:

Godz. 7:30

Śp. + Bronisława Strzyżykowska (1. rocznica śmierci)

 

9 luty 2022 r. – środa:

Godz. 7:30

Śp. + Stanisław Zakrzewski (3. rocznica śmierci)

 

10 luty 2022 r. – czwartek: Wspomnienie Św. Scholastyki

Godz. 6:30 – 7:30

Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu

Godz. 7:30

Śp. + Stanisław Andruszkiewicz (50. rocznica śmierci)

 

11 luty 2022 r. – piątek: Wspomnienie N. M. P. z Lourdes

Godz. 7:30

Śp. + Mateusz Olechna (urodzinowa)

 

12 luty 2022 r. – sobota:

Godz. 6:30 – 7:30

Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu

Godz. 7:30

Śp. + Jan Andrzej Piórkowski (3. miesiąc po śmierci)

Śp. + Szymon Piórkowski (15. rocznica śmierci)

 

13 luty 2022 r. – NIEDZIELA

Godz. 8:00

Śp. + Damian Balewicz (1. rocznica śmierci)

Śp. + Andrzej Balewicz

i za zmarłych z rodziny Balewicz

Godz. 10:00

Śp. + Aleksander

i za zmarłych Michniewiczów i Godlewskich

Godz. 12:00

Dziękczynna z okazji 70. rocznicy urodzin p. Ignacego Karłowicz

oraz dziękczynna w intencji p. Heleny Lipiec z okazji 75. rocznicy urodzin

 

Grupa dyskusyjna: