5 czerwiec 2022 R.

1. Dziękujemy za przygotowanie naszej Świątyni: p. Sylwi Iwanow, p. Jadwidze Tylman, p. Urszuli Tarleckiej i p. Krystynie Tarleckiej.
  2. Gościmy dziś w naszej parafii nie po raz pierwszy ks. Błażeja Górskiego, który posługuje na Ukrainie w diecezji Odesko – Symferopolskiej w Parafii p. w. Bożego Miłosierdzia w mieście Rozdzielnia. Obecnie organizuje zakup leków i innych potrzebnych artykułów dla parafian, którzy zostali 80 kilometrów od Odessy.
  3. Pierwsza niedziela czerwca corocznie obchodzona jest także jako Dzień Dziękczynienia. To szczególna okazja, aby wyrazić wdzięczność za wszelkie dary Bożej dobroci.
  4. Jutro, 6 czerwca, przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, głównej patronki Diecezji Ełckiej. Pod krzyżem Maryja została dana za Matkę nie tylko Świętemu Janowi, ale także wszystkim ludziom. Towarzyszy wspólnocie Kościoła od samego początku. Będziemy wypraszać Jej orędownictwa w naszych codziennych potrzebach szczególnie dla całej naszej diecezji ełckiej.
  5. 7 czerwca we wtorek swoje imieniny będzie obchodził p. Wiesław Hałaburda zaś dzień później 8 czerwca kolejną rocznicę urodzin będzie obchodził jeden z naszych  Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej p. Łukasz Daniłowicz.
  6. W czwartek, 9 czerwca, przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Naszą modlitewną pamięcią pragniemy objąć wszystkich kapłanów i wypraszać im Bożą pomoc oraz łaskę wierności na drodze powołania, jak również wszystkich przygotowujących się do kapłańskiej posługi.
  7. W najbliższą niedzielę, 12 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Przypominamy, że kończy ona czas wielkanocnej Komunii Świętej. Jest to też radosny dzień w naszej parafii pierwszej Komunii Świętej.
  8. Słowa podziękowania kieruję do p. Jolanty Hołdyńskiej, p. Anety Kisiel, p. Moniki Kowalskiej, p. Lucjana Staniszewskiego, p. Stanisława Przekopskiego, p. Krzysztofa Stefańskiego, p. Mirosława Żukowskiego, p. Andrzeja Kiler, p. Stanisława Grabowskiego, p. Marzeny Sosnowskiej za sprawne rozebranie dekoracji wielkanocnych.
  9. Dziękuję również p. Romualdowi Sosnowskiemu za skoszenie trawy wokół Kościoła.
  10. Bierzmowanie naszej młodzieży – 27 czerwca 2022 w poniedziałek o godz. 15:00. Konsekracja kościoła a przede wszystkim ołtarza ofiarnego 31 lipca 2022 r. w niedzielę o godz. 12:00. Jest to ostania prosta do tego wydarzenia więc ruszamy naprawdę mocno z tym dziełem.

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH W PARAFII RZYMSKOKATOLICKIEJ

P. W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO W KRASNOPOLU

6  – 12 czerwiec 2022 R.

6 czerwiec 2022 r. – poniedziałek:

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY MATKI KOŚCIOŁA – GŁÓWNEJ PATRONKI DIECEZJI EŁCKIEJ

Śp. + Jan i Leokadia Rumowicz

Śp. + Anna i Henryk Karłowicz

Godz. około 12:15

Pogrzeb: Śp. + Janina Burzycka

Śp. + Regina, Stanisława, Bożena i zmarli z całej rodziny Terleckich

7 czerwiec  2022 r. – wtorek:

Śp. + Daniela, Wacław, Stefania i Antoni Namiotko