3 kwiecień 2022 r.

1. Bardzo dziękujemy za przygotowanie naszej świątyni – p. Marzennie Leszczyńskiej i p. Kamili Hołdyńskiej
  2. Kochani Parafianie i czcigodni goście przygotowujemy się do przebudowy Prezbiterium a szczególnie nowego Ołtarza Ofiarnego. Już dziś proszę Was o dary finansowe, które chcielibyście złożyć na sfinansowanie tego dzieła. Miejmy swój udział tak naprawdę w najdonioślejszym wydarzeniu jakie z pewnością będziemy mieli możliwość przeżyć w XXI wieku, w Roku Jubileuszowym 240. lecia istnienia naszej Parafii. Udział w przygotowaniu Konsekrowanego Ołtarza Ofiarnego i Prezbiterium to jest szczególny wyjątkowy dar i to jest wielki zaszczyt, że możemy zrobić to my, obecni Parafianie tej wspólnoty. Wiem, że na tyle kochacie swoją Parafię i Świątynię, że nie trzeba Was do tego szczególnie zachęcać. Skoro nasi przodkowie zbudowali tę Świątynię w roku 1862, to My jako Wspólnota, mając głęboką wiarę w Boga i miłość do Kościoła zapiszmy się  w historii jako Ci, którzy zachowali się tak jak trzeba.
  3. W związku z tym, że termin konsekracji został przesunięty na obecny rok to jednak kwestia dalszych ofiar jest aktualna choć przeciągnięta w czasie. Czas kolędy w tym roku jest okazją do rozmów na ten temat i bliższego zapoznania się z dziełem konsekracji Kościoła i Ołtarza. Parafia założyła tzw. subkonto, które jest właśnie do obsługi wpłat na rzecz przebudowy prezbiterium i ołtarza – 71 9367 0007 0010 0019 5676 0004.
  4. Msze Święte w piątki w Wielkim Poście o godz. 17:00, poprzedzone nabożeństwem Drogi Krzyżowej o godz. 16:20. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 10:00. Zachęcamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej i młodzież do Sakramentu Bierzmowania do udziału w tych nabożeństwach wraz z rodzicami.
  5. Do nabycia Martyria kwietniowa poświęcona jubileuszowi 30 lecia naszej ełckiej diecezji.
  6. Przy wejściu do Kościoła w koszyku przy figurze Pana Jezusa są karteczki z fragmentami Pisma Świętego. Proszę aby każdy zabrał je ze sobą do domu.
  7. Za tydzień Niedziela Męki Pańskiej (Niedziela Palmowa). Poświęcenie palm na każdej Mszy Świętej.
  8. Tego dnia przypada także kolejna rocznica katastrofy smoleńskiej. Będziemy modlić się za wszystkich, którzy zginęli pod Smoleńskim, aby miłosierny Bóg obdarzył ich udziałem w życiu wiecznym.
  9. Bardzo zachęcamy do podejmowania 33 dniowych Rekolekcji Zawierzenia Maryi, najbliższy termin rozpoczęcia to 10 kwietnia i zakończenie 13 maja 2022. Spotkanie grupy formacyjnej „Przyjaciele Maryi” w najbliższy piątek 8 kwietnia 2022 o godz. 18:00 na plebanii.
  10. Wspólnota Różańca Świętego naszej Parafii zaprasza za tydzień, w Niedzielę Palmową na Drogę Krzyżową prowadząca od Kościoła do Góry Różańcowej. Rozpoczęcie o godz. 13:30.

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH W PARAFII RZYMSKOKATOLICKIEJ

P. W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO W KRASNOPOLU

3 kwiecień- 10 kwiecień 2022 R.

4 kwiecień 2022 r. – poniedziałek:

Śp. + Helena Śledź  (30. dzień po śmierci)

Śp. + Marianna Daniłowicz (10. miesiąc po śmierci)

5 kwiecień 2022 r. – wtorek:

Śp. + Marek Myszczyński  (11. miesiąc po śmierci)

6 kwiecień 2022 r. – środa:

O Boże błogosławieństwo i zdrowie dla p. Witolda Tarleckiego w 76. rocznicę urodzin

7 kwiecień 2022 r. – czwartek: pierwszy czwartek miesiąca

Godz. 6:30 – 7:30

Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu

Śp. + Danuta Gryguć

8 kwiecień 2022 r. – piątek: