OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1 MAJ 2022 R.

 1. Dziś w całej Polsce obchodzona jest po raz 14. Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. To zachęta do lektury i rozważania tekstów Pisma Świętego. „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa” – mówił Święty Hieronim. Niech będzie to czas szczególnego zasłuchania i rozważania słowa Pana.
 2. Dziękujemy za przygotowanie naszej Świątyni: p. Lidii Milewskiej, p. p. Agnieszce i Piotrowi Borowskim.
 3. Rozpoczynamy Nabożeństwa Majowe. Przez cały miesiąc od poniedziałku do soboty, od godz. 16:00 będą wystawienia i adoracje Najświętszego Sakramentu (adoracja w ciszy), o godz. 16:30 będziemy rozpoczynać nabożeństwo majowe a o godz. 17:00 Mszę Świętą. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich, w szczególności dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej wraz z rodzicami i młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania również z rodzicami do udziału w adoracji, nabożeństwie majowym i Mszy Świętej. Proszę zwrócić uwagę aby dzieci nie wychodziły z Kościoła po nabożeństwie majowym ale pozostawały na Mszy Świętej.
 4. W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Odwiedzę chorych zgodnie z harmonogramem.
 5. Jutro, 2 maja, przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. W modlitwie pamiętajmy o naszych rodakach mieszkających poza granicami ojczyzny. Nie zapomnijmy także wywiesić flagi narodowej.
 6. We wtorek 3 maja – Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Tego dnia Msze Święte będą odprawiane w porządku niedzielnym. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby przez wstawiennictwo Królowej Polski wypraszać Bożą opiekę dla całego naszego narodu, szczególnie dar jedności i wzajemnego szacunku. Po Mszy Świętej o godz. 8:00 będzie miał miejsce występ zespołu „Przeroślaki” (ok. 20 minut) po czym złożymy kwiaty przy Grocie Maryjnej.
 7. We wtorek 4 maja wspomnienie Świętego Floriana – patrona strażaków.
 8. W sobotę 7 maja kolejną rocznicę urodzin będzie obchodził jeden z naszych ministrantów p. Karol Daniłowicz. Razem z życzeniami płynącymi z głębi naszych serca z darem szacunku składamy też dar naszej modlitwy.
 9. Za tydzień w niedzielę 8 maja Uroczystość Świętego Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski. Jest to dzień imienin wszystkich Stanisławów i Stanisław – niech PAN BÓG im błogosławi codzienną łaską świętości.
 10. W minionym tygodniu dogłębnie zostały przejrzane dzwony, konstrukcja dzwonnicy oraz całe poddasze Kościoła. Wnioski są jednoznaczne, musimy przeprowadzić ratujące roboty. W związku z tym przez najbliższe trzy tygodnie zostają wyłączone z użytkowania nasze dzwony (dalsze użytkowanie grozi wypadnięciem z łożysk). Ponadto od wielu lat w całej konstrukcji drewnianej poddasza oraz elementach drewnianych organów mieszkają tzw. drewnojady czyli spuszczel pospolity i kołatek domowy. Bardzo szybko trzeba podjąć działania ingerencji chemicznej w celu ratowania całej więźby dachowej i naszych organów.
 11. Serdecznie zapraszam młode małżeństwa (ślub w latach 2011-2021) do wspólnej modlitwy uwielbienia Jezusa Oblubieńca, które poprowadzą Maja i Krzysztof Sowińscy. Modlitwa rozpocznie się w kościele w Smolanach o godz. 20.00 w poniedziałek 2 maja br.

  

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH W PARAFII RZYMSKOKATOLICKIEJ

P. W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO W KRASNOPOLU

2 – 8 maj 2022 R.

 

2 maja 2022 r. – poniedziałek:

Godz. 17:00

Śp. + Eugenia (34. rocznica śmierci), Stanisław (13. rocznica śmierci)

Śp. + Franciszek, Piotr, Wacława, Andrzej i zmarli z całej rodziny Gwiazdowskich

 

3 maja  2022 r. – wtorek: UROCZYSTOŚĆ NMP KRÓLOWEJ POLSKI

Godz. 8:00

Śp. + Jadwiga i Antoni Karłowicz

Śp. + Zofia i Feliks Jankowscy

Godz. 10:00

Śp. + Czesław i Joanna Frydrych

Godz. 12:00

Śp. + Alfred Andrulewicz (44. rocznica śmierci)

Śp. + Władysław Wojteczek (2. rocznica śmierci)

Dziękczynna w 72. rocznicę urodzin p. Józefa Rydzewskiego

 

4 maja 2022 r. – środa:

Godz. 17:00

Śp. + Marianna Daniłowicz (11. miesiąc po śmierci)

 

5 maja 2022 r. – czwartek: pierwszy czwartek miesiąca

Godz. 16:00

Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu

Godz.17:00

 Śp. + Bolesław Dargiewicz (22. rocznica śmierci)

 

6 maja 2022 r. – piątek: pierwszy piątek miesiąca

Godz. 17:00

Śp. + Stanisław Zakrzewski

 

7 maja 2022 – sobota: pierwsza sobota miesiąca

Godz. 12:00

Śp. + Marek Myszczyński (Exequiae)

Godz. 16:00

Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu

Godz. 17:00

Śp. + Bronisława Strzyżykowska

 

8 maj 2022 r. – IV NIEDZIELA WIELKANOCY

NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA

Godz. 8:00

Śp. + Stanisław, Rozalia, Władysław, Aleksander i zmarli z rodziny Lipców i Karłowiczów

Godz. 10:00

Śp. + Stanisław i za zmarłych jego rodziców i za zmarłych z rodziny Godlewskich

Godz. 12:00

Dziękczynna Bogu Najwyższemu za wszelkie łaski udzielone p. Wandzie Sosnowskiej, oddając Duchowi Świętemu całe jej życie zawierzamy Jezusowi Miłosiernemu Jej osobę w 72. rocznicę urodzin / Pro populo

Grupa dyskusyjna: