Photo not attributed, Public domain, via Wikimedia Commons

Dzisiaj obchodzimy 74. rocznicę urodzin Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki, którego relikwie znajdują się naszym parafialnym kościele. Jest to nasz szczególny Orędownik, który z pewnością wstawia się za nami u Boga. Ten dzień, 14 września to Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, więc nasza uwaga koncentruje się na Krzyżu Jezusa Chrystusa. Błogosławiony Ksiądz Jerzy Popiełuszko z odwagą służył tym, którzy cierpieli. Jego słowa pocieszały smutnych i płaczących. Uczył jak zachowywać godność człowieka, godność dziecka Bożego i jak żyć bez zakłamania. Niech to wspomnienie jego urodzin będzie okazją do szczególnej modlitwy za wstawiennictwem Błogosławionego ks. Jerzego.

Błogosławiony Księże Jerzy uczący zło dobrem zwyciężać módl się za nami!

Jako ciekawostkę warto dodać, że Jerzy Popiełuszko święcenia kapłańskie przyjął z rąk kardynała Stefana Wyszyńskiego. Było to 28 maja 1972 r. w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela w Warszawie.

Zapraszamy do obejrzenia reportażu w którym występuje bł. ks. Jerzy Popiełuszko. Jest to okazja do usłyszenia słów naszego Błogosławionego Patrona, który żył w trudnych czasach dla naszej Ojczyzny.

Link bezpośredni: https://www.youtube.com/watch?v=dPecVO_U8f8