30 maja  2021 r.

NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

1. Bardzo serdecznie dziękujemy za przygotowanie naszej świątyni i terenu wokół niej rodzicom dzieci pierwszokomunijnych.
  2. Z dniem dzisiejszym rozpoczynamy Biały Tydzień połączony od czwartku z Oktawą Bożego Ciała. W poniedziałek, wtorek i środę wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu oraz Msze Święte pozostają bez zmian. Od piątku 4 czerwca do środy 9 czerwca wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu będzie od godz. 16:00 do godz. 17:00, Msza Święta o godz.17:00 zakończona wystawieniem Najświętszego Sakramentu i procesją Eucharystyczną z błogosławieństwem.
    W Ostatni Nieszpór, 10 czerwca, wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18:00 do 19:00, Msza Święta o godz. 19:00. Zgodnie z tradycją proszę o przygotowanie wianuszków, które poświęcę, a po Mszy Świętej będę błogosławił dzieci.
  3. Od wtorku, 1 czerwca rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe.
  4. 1 czerwca Dzień Dziecka – modlimy się za dzieci całego świata, uwrażliwiając zwłaszcza na dzieci z krajów, gdzie toczą się wojny lub panuje głód.
  5. Za tydzień 6 czerwca będziemy gościć ekipę ludzi wraz z Sacrotruck’iem, czyli interaktywnym muzeum, kinem, mobilnym centrum kultury poświęconemu Świętemu Janowi Pawłowi II. W programie tej niedzieli przewidziane są warsztaty dla dzieci i młodzieży oraz dla dorosłych w następującym porządku:
    – godz. 9:30, 11:30 i 13:30 – Szkoła Podstawowa w Krasnopolu – filmy w rzeczywistości VR-360o o Świętym Janie Pawle II i warsztaty „Papież miłośnik turystyki”, ciekawa oferta z użyciem Sacrotrucku (szczególnie zachęcam do tych warsztatów małżonków i rodziców),
    – godz. 11:45 – w Kościele przed Mszą Świętą spotkanie z Panią Urszulą Własiuk Prezes Fundacji Szlaki Papieskie z Krakowa,
    – przed zakończeniem Mszy Świętej o godz. 12:00 swoje krótkie świadectwo przekaże Pan Jerzy Rieger (brał osobiście udział w spływie kajakowym razem z Księdzem Karolem Wojtyłą),
    – będzie stoisko z pamiątkami ze szlaków, pamiątki misyjne i książki z dedykacją zaproszonych autorów.
    Będzie to okazja dla całych rodzin do przeżycia dobrej niedzieli.
    Dnia następnego, 7 czerwca 2021 r. w Wigrach o godz. 18.00 Sacrotruck będzie poświęcony. Wydarzenie to będzie transmitowane przez TV TRWAM. Plan transmisji na plakacie. Przed Mszą Świętą będzie można obejrzeć spektakl „Przed sklepem jubilera”, który będzie wystawiony w kościele.
  6. W najbliższy czwartek, 3 czerwca, będziemy obchodzić Uroczystość Bożego Ciała. Msze Święte o godz. 8:00 i 12:00.
    Procesja Eucharystyczna odbędzie się po Mszy Świętej o godz. 8:00. Trasa jest następująca: pierwszy ołtarz przygotowują Strażacy OSP Krasnopol na wysokości Remizy Strażackiej, drugi ołtarz przygotowują mieszkańcy ul. 1 Maja na wysokości domu Państwa Anety i Pawła Kisiel, trzeci ołtarz przygotowują mieszkańcy ul. Sienkiewicza na wysokości domu Państwa Wandy i Romualda Sosnowskich, czwarty ołtarz przygotowuje Grupa Przyjaciele Maryi w Grocie Maryjnej.
    Do udziału w Procesji Eucharystycznej zapraszam całą asystę procesyjną oraz spodziewam się licznej obecności Parafian i gości.
  7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Z uwagi na Uroczystość Bożego Ciała dni odwiedzin ulegną małej zmianie tj. pierwszą i drugą grupę chorych odwiedzę w środę (2 czerwca) a trzecią grupę chorych w sobotę (5 czerwca).
  8. W związku z rozbudową diakonii muzycznej wymagana jest większa ilość sprzętu nagłaśniającego, dlatego taca w Boże Ciało w całości przeznaczona będzie na ten cel.
  9. Zapowiedzi:
    – Fabian Grzędziński, kawaler, zam. w Parafii p. w. Przemienienia Pańskiego w Krasnopolu i Katarzyna Omiljan, panna, zam. w Parafii p. w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Filipowie – zapowiedź druga,
    – Łukasz Daniłowicz, kawaler, zam. w Parafii p. w. Przemienienia Pańskiego w Krasnopolu i Gabriela Wnorowski, panna, pochodząca z Parafii p. w. Świętego Brata Alberta Chmielewskiego, San Jose, Kalifornia (USA) – zapowiedź druga,
    – Arkadiusz Czakis, cywilnie związany, zam. w Parafii p. w. Przemienienia Pańskiego w Krasnopolu i Paulina Izabela Czakis, cywilnie związana, zam. w Parafii p. w. Ducha Świętego w Siedlcach – zapowiedź pierwsza.

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH W PARAFII RZYMSKOKATOLICKIEJ

P. W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO W KRASNOPOLU

31 MAJA – 6 CZERWCA 2021 R.

31 maja 2021 r. – poniedziałek:

Nabożeństwo majowe

Dziękczynna  za rodzinę Stolarskich o dobre wybory życiowe dla naszych dzieci, zgodne z wolą Bożą,

o łaski Boże potrzebne nam w drodze do Boga

1 czerwca 2021 r. – wtorek:

Śp. + Lesław Alboszta

Śp. + Albina i Bronisław Alboszta

Śp. + Janina i Władysław Hołdyńscy

2 czerwca 2021 r. – środa:

Śp. + Marianna Palewicz-Baranowska

3 czerwca 2021 r. – czwartek – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA

Pro populo, po Mszy Świętej procesja Eucharystyczna