26 grudnia 2021 r.

1. Kochani Parafianie i czcigodni goście przygotowujemy się do przebudowy Prezbiterium a szczególnie nowego Ołtarza Ofiarnego. Już dziś proszę Was o dary finansowe, które chcielibyście złożyć na sfinansowanie tego dzieła. Miejmy swój udział tak naprawdę w najdonioślejszym wydarzeniu jakie z pewnością będziemy mieli możliwość przeżyć w XXI wieku, w Roku Jubileuszowym 240. lecia istnienia naszej Parafii. Udział w przygotowaniu Konsekrowanego Ołtarza Ofiarnego i Prezbiterium to jest szczególny wyjątkowy dar i to jest wielki zaszczyt, że możemy zrobić to my, obecni Parafianie tej wspólnoty. Wiem, że na tyle kochacie swoją Parafię i Świątynię, że nie trzeba Was do tego szczególnie zachęcać. Skoro nasi przodkowie zbudowali tę Świątynię w roku 1862, to My jako Wspólnota, mając głęboką wiarę w Boga i miłość do Kościoła zapiszmy się w historii jako Ci, którzy zachowali się tak jak trzeba.
  2. W związku z tym, że termin konsekracji został przesunięty na przyszły rok to jednak kwestia dalszych ofiar jest aktualna choć przeciągnięta w czasie. Czas kolędy w przyszłym roku będzie okazją do rozmów na ten temat i bliższego zapoznania się z dziełem konsekracji Kościoła i Ołtarza. Parafia założyła tzw. subkonto, które jest właśnie do obsługi wpłat na rzecz przebudowy prezbiterium i ołtarza – 71 9367 0007 0010 0019 5676 0004.
  3. Są do nabycia kalendarze na rok 2022, opłata dobrowolna.
  4. 31 grudnia, w piątek, Nabożeństwo na zakończenie roku kalendarzowego o godz. 7:30.
  5. 1 stycznia 2022 r. Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Porządek Mszy Świętych niedzielny (godz. 8:00, 10:00, 12:00). Dzień Pokoju, uczestnictwo we Mszy Świętej OBOWIĄZKOWE wynikające z Przykazań Kościelnych. Jest to tez pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo Fatimskie między godz. 11:00 a 12:00. Chorych mieszkających w Krasnopolu odwiedzę po godz. 14:00.
  6. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca – Niedziela Żywego Różańca.
  7. Pani Beacie Sosnowskiej dziękujemy za przepiękne dekoracje Ołtarzy.
  8. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do powstania szopki Bożego Narodzenia: Księdzu Proboszczowi Krzysztofowi Mulewskiemu, p. Sławomirowi Jagłowskiemu (za ofiarowanie choinek), p. Lucjanowi Staniszewskiemu, p. Krzysztofowi Stefańskiemu, p. Robertowi Grzęda, p. Andrzejowi Killer, p. Mirosławowi Żukowskiemu, p. Marcinowi Staszkiewiczowi (Parafia p. w. Św. Piotra i Pawła w Suwałkach), p. Łukaszowi Daniłowiczowi, Adamowi Daniłowiczowi, p. Karolowi Daniłowiczowi, p. Piotrowi Tomkiewiczowi, p. Anecie Kisiel, p. Jolancie Hołdyńskiej, p. Ewelinie Brunejko, p. Marzenie Sosnowskiej.

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH W PARAFII RZYMSKOKATOLICKIEJ

P. W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO W KRASNOPOLU

27 GRUDNIA 2021 R. – 2 STYCZNIA 2022 R.

27 grudnia  2021 r. – poniedziałek: Św. Jana Apostoła Ewangelisty

Śp. + Janina Kimszal

Śp. + Grażyna Kimszal

28 grudnia  2021 r. – wtorek: Święto Świętych Młodzianków