OGŁOSZENIA PARAFIALNE

25 kwiecień 2021 r.

IV NIEDZIELA WIELKANOCY – NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA

 1. Bardzo serdecznie dziękujemy za przygotowanie naszej świątyni drugiej grupie mieszkańców ul. Lipowej. Dziękuję mieszkańcom z ul. Lipowej za złożone ofiary na kwiaty do Ołtarza. Od następnej soboty swój dyżur w opiece nad Świątynią przejmują chrześcijanie z ul. Słonecznej.
 2. Zachęcamy do nabywania Martyrii oraz innych czasopism katolickich.
 3. Dzisiejsza Niedziela jest Światowym Dniem Modlitw o Powołania tzw. Niedzielą – Dobrego Pasterza. Rozpoczęliśmy tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.
  Jest to też ogólnopolska niedziela modlitw za kierowców.
  Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.
 4. Trwa rok Świętego Józefa – to szczególny czas, aby mężczyźni na nowo rozpoznawali charyzmat swojej duchowości. Zachęcam szczególnie mężczyzn mieszkających w Krasnopolu, aby korzystali z codziennej Eucharystii w swoim Kościele Parafialnym.
 5. Zapowiedzi: Tomasz Karłowicz, kawaler, zam. w Parafii p. w. Przemienienia Pańskiego w Krasnopolu i Eliza Rzadkowska, panna, zam. w Parafii p. w. Świętego Antoniego Padewskiego w Stawiskach (Diecezja Łomżyńska) – zapowiedź druga.
 6. W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca. W tym dniu odwiedzę chorych mieszkających w Krasnopolu. Pozostałych chorych odwiedzę w pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.
 7. W sobotę, 1 maja 2021 r. rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Przez cały miesiąc od poniedziałku do soboty, od godz. 16:00 będą wystawienia i adoracje Najświętszego Sakramentu (adoracja w ciszy), o godz. 16:30 będziemy rozpoczynać nabożeństwo majowe a o godz. 17:00 Mszę Świętą. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich, w szczególności dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej wraz z rodzicami i młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania również z rodzicami do udziału w adoracji, nabożeństwie majowym i Mszy Świętej. Proszę zwrócić uwagę aby dzieci nie wychodziły z Kościoła po nabożeństwie majowym ale pozostawały na Mszy Świętej.
  Potraktujmy ten miesiąc jako szczególny czas modlitwy przygotowujący Parafię do konsekracji Kościoła i nowego Ołtarza Ofiarnego.
 8. W czwartek, 29 kwietnia 2021 r., będziemy obchodzić Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II Wojny Światowej.
 9. Za tydzień w pierwsza niedziela miesiąca – niedziela żywego różańca. Adoracje jak zwykle między Mszami Świętymi.
 10. W niedzielę, 2 maja mamy Święto Flagi RP oraz Święto Polonii i Polaków za granicą. Bardzo proszę wszystkich parafian o wywieszenie flag narodowych na naszych domach, ulicach, sklepach i urzędach. Nie wstydźmy się naszej tożsamości – BĄDŹMY DUMNI, że jesteśmy POLAKAMI.
 11. Bardzo dziękuję p. Romualdowi Sosnowskiemu za dużą pomoc przy uporządkowaniu i utylizacji wieńców organicznych z naszych cmentarzy. Niestety wielu parafian nie potrafi zrozumieć prostej rzeczy jaką jest segregacja śmieci plastik to plastik, szkło to szkło a śmieci organiczne to śmieci organiczne. I tylko tyle. Ponadto poza brakiem segregacji w śmietnikach przycmentarnych znajdują się butelki po różnych alkoholach, opony samochodowe, części samochodowe oraz inne rzeczy, których na cmentarzach nie powinno być. Za ich utylizację płacimy wszyscy. Ostatni rachunek za śmieci uprzątnięte przed Wielkanocą z grobów naszych zmarłych wynosi 1500 złotych.
 12. Z radością informuję, iż nowo powstała grupa „Przyjaciele Maryi” otoczy swoją opieką Grotę Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Wobec tego oficjalnie w porozumieniu z Księdzem Proboszczem są odpowiedzialni za wszelkie działania dekoracyjne i porządkowe przy niej prowadzone.
 13. 9 maja 2021 r., w niedzielę za dwa tygodnie, zapraszam radnych Parafialnej Rady Ekonomicznej na spotkanie o godz. 13:30 do domu rekolekcyjnego.

 


 

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH W PARAFII RZYMSKOKATOLICKIEJ

P. W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO W KRASNOPOLU

26  KWIETNIA – 2 MAJA 2021 R.

 

26 kwietnia 2021 r. – poniedziałek:

Godz. 7:30

O powrót synów do Sakramentów

 

27 kwietnia 2021 r. – wtorek:

Godz. 7:30

Śp. + Marian Daniłowicz (2. rocznica śmierci)

Śp. + Józef Karłowicz (3. miesiąc po śmierci)

Godz. 11:00

Pogrzeb: Śp. + Wiesława Romanowska

 

28 kwietnia 2021 r. – środa:

Godz. 7:30

Śp. + Anna Kułakowska (intencja od sąsiadów)

Śp. + Halina Irena Cieślukowska (30. dzień po śmierci)

 

29 kwietnia 2021 r. – czwartek

Godz. 6:30 – 7:30

Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu

Godz. 7:30

Śp. + Franciszka Sosnowska (30. rocznica śmierci)

i Franciszek Sosnowski i za zmarłe rodzeństwo

 

30 kwietnia 2021 r. – piątek:

Godz. 7:30

Śp. + Kazimierz Turowski (intencja od uczestników pogrzebu)

 

1 maja 2021 r.– sobota – Wspomnienie Św. Józefa Rzemieślnika:

Godz. 12:00

Śp. + Barbara Stankiewicz (3. rocznica śmierci)

Godz. 16:00-17:00

Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu

Godz. 16:30

Nabożeństwo majowe

Godz. 17:00

Śp. + Jadwiga, Julia, Jan, Józefa, Antoni i zmarli z rodziny Bazylewiczów i Daniłowiczów

 

2 maja 2021 r. – NIEDZIELA, Święto Flagi:

Godz. 8:00

Pro populo

Godz. 10:00

Śp. + Antonina i Henryk Nieszczerzewscy

Godz. 12:00

Za członków Róży Żywego Różańca p. w. Świętego Józefa i ich rodzin

Grupa dyskusyjna: