24 stycznia 2021 r.

1. Dziękuję za sprzątnięcie naszej Świątyni. Imiennie podziękuję za tydzień.
  2. Przypominamy o przestrzeganiu zasad higieny sanitarnej w związku z pandemią koronawirusa.
  3. Jak wszyscy doskonale wiecie z powodu panującej pandemii koronawirusa liczba wiernych na Mszach Świętych zmalała. W konsekwencji niedzielna taca jest mniejsza, choć za każde dobro dziękuję!!!! Wydatki Parafii jednak pozostają te same, dlatego też jeżeli ktoś z radością w sercu chciałby wesprzeć swoją Parafię, to można to uczynić poprzez przelew na konto parafialne, którego numer jest na naszej stronie internetowej (zakładka KONTAKT). Niektórzy parafianie już odpowiedzieli na powyższą prośbę tj. p. Irena Grądzka, p. p. Henryka i Andrzej Karyccy, p. Zyta Sobolewska, p. p. Bożena i Piotr Nieszczerzewscy, oraz trzy rodziny anonimowo. Serdecznie dziękuję!!!
  4. Bardzo dziękuję p. Januszowi Orłów za pomoc przy zabezpieczeniu instalacji wodociągowej w budynku rekolekcyjnym przed mrozami.
  5. Bardzo dziękuję p. Stanisławowi Grabowskiemu i p. Piotrowi Gwiazdowskiemu za odśnieżenie parkingu, terenu przed Kościołem i podwórka przy plebanii.
  6. Jutro kończymy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
  7. W poniedziałek 25 stycznia swoje urodziny i imieniny obchodzi nasz kleryk Paweł Paszkiewicz.
  8. We wtorek 26 stycznia Dzień Islamu w Kościele Katolickim w Polsce.
  9. W piątek 29 stycznia swoje urodziny obchodzi Pan Mirosław Żukowski.
  10. Od dzisiejszej niedzieli nasza Parafia uruchamia tzw. skrzynkę intencji dedykowaną wszystkim, którzy nie mogą brać udziału w Adoracji Najświętszego Sakramentu w czwartki i soboty. Osoby te mogą swoje intencje wpisywać na naszym profilu facebook. Powierzone intencje lub sprawy będą omadlane w końcowej części Adoracji przez wspólnotę. Przypominamy, iż Adoracje Najświętszego Sakramentu trwają od godz. 6:30 do godz. 7:30 w każdy czwartek i sobotę.
  11. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny czyli 8 grudnia 2020 r. Ojciec Święty Franciszek ogłosił rozpoczęcie specjalnego Roku Świętego Józefa, którego obchód zakończy się 8 grudnia 2021 r. W tym dniu przypadała 150. rocznica, kiedy to bł. Pius IX ustanowił Świętego Józefa Patronem Kościoła Katolickiego. Z tej racji nasz Biskup Ełcki Jerzy Mazur wystosował specjalny komunikat zawierający pewne propozycje duszpasterskie na ten Rok Świętego Józefa w Diecezji Ełckiej. Wśród nich jest aby w każdym Kościele parafialnym zachęcać wiernych do uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami, w każdą środę miesiąca sprawować Mszę Świętą wotywną o Świętym Józefie, podczas całego roku w przepowiadaniu wskazywać na potrzebę odnowy rozumienia zadań mężów i ojców w rodzinach, zwłaszcza zaś ich roli w procesie wychowania dzieci. Wszystkie inne propozycje, które są kierowane do Parafii, rodziny i szkoły będą dostępne na naszej Parafialnej stronie internetowej.
  12. Odpowiadając na prośbę Caritas Chorwacji, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, Ks. abp Stanisław Gądecki, ogłosił niedzielę 24 stycznia „Dniem solidarności z Chorwacją”. Biskup Ełcki, Bp Jerzy Mazur, ponawia prośbę Przewodniczącego KEP, by w niedzielę 24 stycznia w kościołach Diecezji Ełckiej zostały zebrane ofiary do puszek jako pomoc dla Chorwacji.
    Caritas Polska zachęca również wiernych do indywidualnego wspierania pomocy. Jak pomóc dodatkowo?
    – Wysyłając SMS o treści CHORWACJA pod numer 72052 (koszt 2,46 zł).
    – Dokonując wpłaty przez stronę www.caritas.pl.
    – Wpłacając dowolną kwotę na konto nr 70 1020 1013 0000 0102 0002 6526, z dopiskiem CHORWACJA.

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH W PARAFII RZYMSKOKATOLICKIEJ

P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO W KRASNOPOLU

25 – 31 STYCZEŃ 2021 R.

25 stycznia 2021 r. – poniedziałek:

Pro populo

26 stycznia 2021 r. – wtorek:

Śp. + Grażyna Kimszal (30. dzień po śmierci)

27 stycznia 2021 r. – środa:

Śp. + Janina Dargiewicz (4. rocznica śmierci)

28 stycznia 2021 r. – czwartek:

Godz. 6:30 – 7:30

Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu