23 maja  2021 r.

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

1. Bardzo serdecznie dziękujemy następnej grupie za przygotowanie naszej świątyni tj. p. Liliannie Szewczykowskiej, p. Paulinie Dargiewicz, p. Halinie Tarleckiej (ekipa z poprzedniej soboty), p. Jolancie Hołdyńskiej, p. Renacie Ślązak, p. Beacie Wiśniewskiej (ekipa z wczoraj). Za tydzień Kościół sprzątają rodzice dzieci pierwszokomunijnych.
  2. Bardzo dziękuję p. Piotrowi Brunejko za pomoc przy demontażu dekoracji wielkanocnych. Panu Piotrowi zapomniałem podziękować tydzień temu za co przepraszam – więc robię to dzisiaj.
  3. Nadal trwamy w nabożeństwach majowych. Od poniedziałku do soboty, od godz. 16:00 są wystawienia i adoracje Najświętszego Sakramentu (adoracja w ciszy), o godz. 16:30 rozpoczynamy nabożeństwo majowe a o godz. 17:00 Mszę Świętą. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich, w szczególności dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej wraz z rodzicami i młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania również z rodzicami do udziału w adoracji, nabożeństwie majowym i Mszy Świętej. Proszę zwrócić uwagę aby dzieci nie wychodziły z Kościoła po nabożeństwie majowym ale pozostawały na Mszy Świętej. Potraktujmy ten miesiąc jako szczególny czas modlitwy przygotowujący Parafię do konsekracji Kościoła i nowego Ołtarza Ofiarnego.
  4. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła (Główna Patronka Diecezji Ełckiej). Msze Święte tego dnia o godz. 10:00 i 17:00.
  5. W środę, 26 maja – Dzień Matki. Szczególną modlitwą tego dnia podziękujmy naszym Mamom za ich miłość.
  6. W czwartek, 27 maja – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  7. W piątek, 28 maja – rocznica śmierci Sługi Bożego Stefana kardynała Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia (1981 r.)
  8. Za tydzień w niedzielę o godz. 10:00 Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w naszej Parafii. Bardzo prosimy aby Ci, którzy uczęszczają na Eucharystię o tej godzinie wyjątkowo za tydzień przybyli na inne godziny dając możliwość rodzinom dzieci pierwszokomunijnych swobodnego uczestnictwa w tej uroczystości.
    Spowiedź dzieci i ich rodziców przed Pierwszą Komunią Świętą w sobotę, 29 maja, od godz. 16:00.
  9. Za dwa tygodnie 6 czerwca będziemy gościć ekipę ludzi wraz z Sacrotruck’iem, czyli interaktywnym muzeum, kinem, mobilnym centrum kultury. Wszystko w oparciu o Świętego Jana Pawła II. Będzie to okazja dla całych rodzin do przeżycia dobrej niedzieli. Więcej szczegółów za tydzień.
  10. Zapowiedzi:

– Hubert Bubrowski, kawaler, zam. w parafii p.w. Nawiedzenia NMP w Sejnach oraz Magdalena Pachucka, panna, zam. w parafii p. w. Przemienienia Pańskiego w Krasnopolu – zapowiedź druga,

– Fabian Grzędziński, kawaler, zam. w Parafii p. w. Przemienienia Pańskiego w Krasnopolu i Katarzyna Omiljan, panna, zam. w Parafii p. w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Filipowie – zapowiedź pierwsza,

– Łukasz Daniłowicz, kawaler, zam. w Parafii p. w. Przemienienia Pańskiego w Krasnopolu i Gabriela Wnorowski, panna, pochodząca z Parafii p. w. Świętego Brata Alberta Chmielewskiego, San Jose, Kalifornia (USA)– zapowiedź pierwsza.

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH W PARAFII RZYMSKOKATOLICKIEJ

P. W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO W KRASNOPOLU

24 – 30 MAJA 2021 R.

24 maja 2021 r. – poniedziałek:

Śp. + Jan Sosnowski (5. miesiąc po śmierci)

Śp. + Antoni, Janina i Kazimierz Wyrzykowski

Dziękczynna od grupy Dzieła Nieustającej Nowenny Uczniów Jezusa

Śp. + Jacek Motulewicz (11. miesiąc po śmierci)

Śp. + Franciszek Motulewicz (34. rocznica śmierci)

25 maja 2021 r. – wtorek:

Śp. + za zmarłych z rodzin Leonowiczów i Pachutków

Śp. + Gabriela , Jan i Józef