22 sierpnia 2021 r.

1. Zapowiedzi:

– Daniel Pietrewicz, kawaler, pochodzący z Parafii p. w. Matki Bożej Anielskiej w Mońkiniach i Paulina Anna Tylęda, panna, zam. w Parafii p. w. Przemienienia Pańskiego w Krasnopolu – zapowiedź druga

1. Dziękuję za przygotowanie naszej Świątyni i terenu wokół świątyni młodym wczoraj sobie ślubującym. W najbliższą sobotę swój dyżur będą kontynuować chrześcijanie z Kolonii na Murowany Most.
  2. Jutro w poniedziałek 23 sierpnia obchodzimy Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu.
  3. 26 sierpnia, w czwartek, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Tego dnia Eucharystie są celebrowane o godz. 10:00 i 17:00 poprzedzone godzinną Adoracją Najświętszego Sakramentu. Serdecznie zapraszam.
  1. Kochani Parafianie i czcigodni goście nie znamy jeszcze pełnego kosztorysu przebudowy Prezbiterium a szczególnie nowego Ołtarza Ofiarnego. Niemniej jednak już dziś proszę Was o dary finansowe, które chcielibyście złożyć na sfinansowanie tego dzieła. Miejmy swój udział tak naprawdę w najdonioślejszym wydarzeniu jakie z pewnością będziemy mieli możliwość przeżyć w XXI wieku, w Roku Jubileuszowym 240. lecia istnienia naszej Parafii. Udział w przygotowaniu Konsekrowanego Ołtarza Ofiarnego i Prezbiterium to jest szczególny wyjątkowy dar i to jest wielki zaszczyt, że możemy zrobić to my, obecni Parafianie tej wspólnoty. Wiem, że na tyle kochacie swoją Parafię i Świątynię, że nie trzeba Was do tego szczególnie zachęcać. Skoro nasi przodkowie zbudowali tę Świątynię w roku 1862, to My jako Wspólnota, mając głęboką wiarę w Boga i miłość do Kościoła zapiszmy się w historii jako Ci, którzy zachowali się tak jak trzeba.  W najbliższych kilkunastu dniach będą znane szczegóły tego przedsięwzięcia, o których będę systematycznie informował. Termin Konsekracji J. E. Ks. bp Jerzy Mazur (Biskup Ordynariusz Diecezji Ełckiej) wyznaczył na dzień 7 listopada 2021 r. o godz. 12:00.
  2. Bardzo dziękuję za pierwsze datki na nowy Ołtarz Ofiarny i przebudowę prezbiterium. Ofiarodawcami są: Ks. Andrzej Kostencki, Ks. Przemysław Warchał, Ks. Rafał Hordik (kapłani Archidiecezji Gnieźnieńskiej przebywający na wakacjach w naszej parafii) – 1000 zł., p. Janina Ferens 1500 zł., p. p. Ewa i Piotr Brunejko – 1000 zł., p. p. Anna i Zenon Puczyłowscy – 200 zł.,
  1. Józef Majewski organizuje wyjazd na Dożynki Ogólnokrajowe na Jasną Górę. Termin 4-5 września 2021. Koszt 110 złotych. Wyżywienie we własnym zakresie.
  2. Jednocześnie przypominamy, że tegoroczne Dożynki Diecezji Ełckiej odbędą się 4 września 2021r (pierwsza sobota września) w parafii p.w. Św. Andrzeja Boboli w Białej Piskiej. Oczywiście tam będziemy.
  3. Pamiętajmy o naszej historii, o Powstaniu Sejneńskim, które wybuchło właśnie w Krasnopolu w nocy z 22 na 23 sierpnia 1919 r. Wywieśmy flagi narodowe by uczcić bohaterów tego Powstania, aby pogłębiać naszą tożsamość. Uczmy również w ten sposób dzieci szacunku do Polski i jej historii.

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH W PARAFII RZYMSKOKATOLICKIEJ

P. W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO W KRASNOPOLU

23 – 29 SIERPNIA 2021 R.

23 sierpnia 2021 r. – poniedziałek:

Śp. + Mateusz Olechna

Śp. + Konstanty Olechna

24 sierpnia 2021 r. – wtorek: ŚWIĘTO ŚW. BARTŁOMIEJA, APOSTOŁA

Śp. + Stanisław i za zmarłych Godlewskich

25 sierpnia 2021 r. – środa:

Śp. + Józef Karłowicz (7. miesiąc po śmierci)

26 sierpnia 2021 r. – czwartek: UROCZYSTOŚĆ NMP CZĘSTOCHOWSKIEJ

Godz. 9:00-10:00