10 PAŹDZIERNIKA 2021 r.

1. Dziękuję za przygotowanie naszej Świątyni.
  2. Kochani Parafianie i czcigodni goście przygotowujemy się do przebudowy Prezbiterium a szczególnie nowego Ołtarza Ofiarnego. Już dziś proszę Was o dary finansowe, które chcielibyście złożyć na sfinansowanie tego dzieła. Miejmy swój udział tak naprawdę w najdonioślejszym wydarzeniu jakie z pewnością będziemy mieli możliwość przeżyć w XXI wieku, w Roku Jubileuszowym 240. lecia istnienia naszej Parafii. Udział w przygotowaniu Konsekrowanego Ołtarza Ofiarnego i Prezbiterium to jest szczególny wyjątkowy dar i to jest wielki zaszczyt, że możemy zrobić to my, obecni Parafianie tej wspólnoty. Wiem, że na tyle kochacie swoją Parafię i Świątynię, że nie trzeba Was do tego szczególnie zachęcać. Skoro nasi przodkowie zbudowali tę Świątynię w roku 1862, to My jako Wspólnota, mając głęboką wiarę w Boga i miłość do Kościoła zapiszmy się w historii jako Ci, którzy zachowali się tak jak trzeba.
  3. Bardzo dziękuję za kolejne datki na nowy Ołtarz Ofiarny i przebudowę prezbiterium. Ofiarodawcami są: rodzina p. Makarewicz. Jednocześnie parafia założyła tzw. subkonto, które jest właśnie do obsługi wpłat na rzecz przebudowy prezbiterium i ołtarza – 71 9367 0007 0010 0019 5676 0004.
  4. Zachęcam do nabożeństw Różańcowych oraz do tej modlitwy w rodzinach. Bardzo szczególnie proszę ojców aby chwycili za Różaniec i gromadzili do modlitwy całe swoje rodziny. W tym tygodniu proszę poszczególne grupy do prowadzenia różańca: poniedziałek – pracownicy Gminnego Centrum Czytelnictwa i Kultury w Krasnopolu, wtorek – pracownicy Gminnego Ośrodka pomocy Społecznej w Krasnopolu, środa – pracownicy Urzędu Gminy w Krasnopolu, czwartek – nauczyciele, piątek – dzieci pierwszokomunijne, sobota – opiekuni środowiskowi Gminy Krasnopol, niedziela – godzina 9:30 rodzice dzieci pierwszokomunijnych.
  5. W czwartek, 7 października 2021 przeżywaliśmy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej – dziękuję wszystkim za udział zarówno w pielgrzymce jak i w udziale we Mszy Świętej celebrowanej na Górze Różańcowej. Bardzo też dziękuję p. Romualdowi Sosnowskiemu za pomoc w przygotowaniu technicznym i liturgicznym całego wydarzenia. Za rok liczę na większą frekwencję.
  6. W najbliższy czwartek 14 października Dzień Edukacji Narodowej czyli Dzień Nauczyciela. Pamiętajmy w modlitwie o naszych wychowawcach, nauczycielach u katechetach byłych i obecnych. Niech to będzie modlitwa wdzięczności i szacunku i prośmy dla nich o nieustanne światło Ducha Świętego.
  7. 15 października w piątek we wspomnienie Św. Teresy z Avila od Jezusa obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego.
  8. 16 października w sobotę 43 rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.
  9. Zbliża się okres Wszystkich Świętych i listopadowych zaduszek, dlatego przygotowujemy wypominki za naszych zmarłych. Wypominki za zmarłych będą odmawiane przed każdą Mszą Świętą o godz. 8:00, godz. 10:00 i godz. 12:00. Przy figurze Matki Bożej są przygotowane druki do wypominek oraz są dostępne na naszej parafialnej stronie internetowej z możliwością ich edycji – prosimy aby młodzi pomogli swoim dziadkom i babciom w umożliwieniu wydrukowania tych wypominek w swoich domach. Wypełnione kartki należy przynosić do Księdza Proboszcza lub do Pana Mirka Żukowskiego.

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH W PARAFII RZYMSKOKATOLICKIEJ

P. W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO W KRASNOPOLU

11 – 17 PAŹDZIERNIKA 2021 R.

11 października 2021 r. – poniedziałek:

Pogrzeb: Śp. + Eugenia ANDRUCZYK

Nabożeństwo Różańca Świętego

Śp. + Marianna Ołów (8 miesiąc po śmierci)

12 października 2021 r. – wtorek:

Śp. + Wacław Butkiewicz

13 października 2021 r. – środa: WSPOMNIENIE BŁ. HONORATA KOŹMIŃSKIEGO

Nabożeństwo Różańca Świętego

Śp. + Damian Balewicz (8. miesiąc po śmierci)

14 października 2021 r. – czwartek: WSPOMNIENIE ŚW. MARII ALACOQUE

Nabożeństwo Różańca Świętego

Śp. + Regina Ferens (11. miesiąc po śmierci)