OGŁOSZENIA PARAFIALNE

5 kwietnia 2020 r.

 1. Przypominam, iż o naszą Świątynię należy dbać z należytą starannością. Z listy sprzątających mieszkańców Gremzd Polskich wynika jasno, że jeszcze są rodziny, które powinny podjąć tę służbę. Ponadto jeżeli dana miejscowość kończy swój dyżur proszę mnie o tym powiadomić.
 2. Zachęcamy do nabywania Martyrii oraz innych czasopism katolickich.
 3. Obowiązek przystąpienia do Sakramentu Pokuty i Komunii Świętej Wielkanocnej rozciągnięty jest na czas do Niedzieli Trójcy Świętej (7 czerwca 2020 r.). Każdy wierny może rozłożyć to zobowiązanie w czasie w miarę możliwości zachęcamy do korzystania ze spowiedzi Świętej przed Świętami. Biskup Ełcki zezwolił by sakrament pokuty był sprawowany poza konfesjonałem przy zachowaniu prywatności i zasad bezpieczeństwa.
 4. Zgodnie z Dekretem Księdza Biskupa Jerzego Mazura w związku z panującą pandemią koronawirusa Triduum Paschalne w tym roku będziemy przeżywać w sposób okrojony i skromny.

  W Wielki Czwartek nie będzie obrzędu obmycia nóg. Po Mszy Świętej  Najświętszy Sakrament pozostaje w Tabernakulum – nie buduje się „ciemnicy” i „Ołtarza Adoracji”. Zachęcamy w tym dniu do szczególnej modlitwy za Kapłanów w rodzinach. Ważne też aby w domach czytać Pismo  Święte a zwłaszcza opis ustanowienia Eucharystii – proszę aby czynili to ojcowie rodzin.

  W Wielki Piątek nie ma publicznej Drogi Krzyżowej. Adoracja Krzyża dokonuje się poprzez ukazanie bez podchodzenia i ucałowania. W dniu tym będzie możliwość indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu w godzinach wieczornych.

  W Wielką Sobotę nie ma wspólnotowego poświęcenia pokarmów wielkanocnych w Kościele i w poszczególnych miejscowościach. Zachęcamy do skorzystania z przygotowanego tekstu Obrzędu poświęcenia posiłku w domu przed śniadaniem wielkanocnym, gdzie wierni sami modlą się w rodzinach. Obrzęd ten znajduje się na stronie internetowej Episkopatu, Diecezji Ełckiej oraz naszej Parafii. W ciągu dnia do Wigilii Paschalnej, która będzie miała miejsce o godzinie 20:00 będzie możliwość Adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim.

  W nocy z soboty na niedzielę po zakończonej Wigilii Paschalnej nastąpi dalszy ciąg adoracji Najświętszego Sakramentu do Mszy Świętej Rezurekcyjnej. Program adoracji nocnej ogłosimy w tygodniu.

  Na chwilę obecną (bo mogą nastąpić zmiany) w niedzielny poranek Zmartwychwstania nie będzie procesji rezurekcyjnej – w zamian udzielę błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem od drzwi Kościoła.

 1. Bardzo proszę o pilne śledzenie naszej strony internetowej, parafialnego facebook’a jak też tablicy ogłoszeń, gdyż będę zamieszczał tam ważne informacje związane z Triduum Paschalnym i wszelkimi ewentualnymi zmianami.

  Ponadto będziecie mogli oglądać transmisje nabożeństw Triduum Paschalnego na naszym facebook’u.

 1. Przypominam, iż nadal obowiązuje limit 5 osób na Eucharystiach oraz innych nabożeństwach Wielkiego Tygodnia.
 2. Są do nabycia Baranki Paschalne w cenie 6 złotych. Proszę aby wszystkie baranki trafiły do naszych domów.
 3. 10 kwietnia 2020 r. w Wielki Piątek przypada 10. Rocznica Katastrofy Smoleńskiej – to wyjątkowy i szczególny dzień naszej modlitwy za naszą Ojczyznę Najjaśniejszą Rzeczpospolitą.

 

Grupa dyskusyjna: