OGŁOSZENIA PARAFIALNE

29 listopad 2020 r. 

 1. Dziękuję za sprzątnięcie naszej Świątyni: p. Danucie Milewskiej, p. Janinie Abramowicz, p. Monice Kalinowskiej.
 2. Są do nabycia „Kalendarze Miłosierdzia” w cenie 15 złotych oraz do nabycia świece wigilijne w cenie mała 6 zł., a duża 15 zł.
 3. Przypominamy o przestrzeganiu zasad higieny sanitarnej w związku z pandemią koronawirusa. W naszej Świątyni w Eucharystiach może uczestniczyć ok. 25 osób.
 4. Jak wszyscy doskonale wiecie z powodu panującej pandemii koronawirusa liczba wiernych na Mszach Świętych zmalała. W konsekwencji niedzielna taca jest mniejsza, choć za każde dobro dziękuję!!!! Wydatki Parafii jednak pozostają te same, dlatego też jeżeli ktoś z radością w sercu chciałby wesprzeć swoją Parafię, to można to uczynić poprzez przelew na konto parafialne, którego numer jest na naszej stronie internetowej (zakładka KONTAKT).
 5. Bardzo dziękuję sołtysom wsi Gremzdy Polskie p. Zenonowi Sitko, wsi Buda Ruska p. Sylwii Iwanow, wsi Aleksandrowo p. Małgorzacie Malinowskiej za zorganizowanie ekipy zgranych parafian w składzie: p. Marek Sitko, p. Jadwiga Tylman, p. Przemysław Wierzbicki, p. Damian Bobrowski, p. Weronika Izbicka, p. Kamil Jurkun, p. Jerzy Sokołowski, p. Agnieszka Milinkiewicz, p. Zofia i Czesław Szmajda, p. Anna Gwiazdowska, p. Adam Orzechowski, p. Marek Gołowczyc, p. Karol Kotowski oraz wyżej wymienieni sołtysi, którzy posegregowali śmieci przy cmentarzach, załadowali je do utylizacji. Jestem pod ogromnym wrażeniem ich sprawności i zaangażowania. Dość powiedzieć, że całość została wykonana w ciągu 3 godzin. Dodatkowo dziękuję p. Ireneuszowi Ferensowi za pomoc w utylizacji śmieci organicznych. Czeka nas dużo edukacji w zakresie gospodarki śmieciami przy cmentarzach.
 6. Wyrażam ogromną wdzięczność ekipie parafian z ul. Lipowej tj. p. Szymonowi Tomkiewiczowi, p. Albertowi Rydzewskiemu, p. Robertowi Grzęda, p. Dariuszowi Wojciechowskiemu za podjęcie trudu w uprzątnięciu terenu przykościelnego z liści. PANOWIE ŚWIETNA ROBOTA!
 7. Za tydzień ofiary do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 8. Roraty jak co roku we wtorek i czwartek o godz. 17:00, a w sobotę o godz. 6:00. Na roraty zapraszam dzieci i młodzież i dorosłych oczywiście z lampionami.
 9. W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Chorych odwiedzę zgodnie z harmonogramem.
 10. W czwartek dodatkowo rano Msza Święta o godz. 8:00 za Śp. + Krystynę Strękowską w 2. miesiąc po śmierci i oczywiście wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 7:00 do godz. 7:55.
 11. Jutro w poniedziałek 30 listopada Święto Świętego Andrzeja Apostoła. Wszystkim Andrzejom z darem modlitwy o ich osobistą świętość i dary Ducha Świętego składamy z głębi serca najlepsze życzenia.
 12. Składam ogromne podziękowania p. Marzenie Sosnowskiej i p. Beacie Sosnowskiej za przygotowanie przepięknej dekoracji adwentowej, którą podziwiamy przy ołtarzu. Bardzo mocno zastrzegam aby nikt nie poprawiał tego wystroju. Dziękujemy mieszkańcom ul. Sienkiewicza i Polnej za złożone ofiary na kwiaty i dekoracje adwentowe.

 

Intencje Mszy Świętych w Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Przemienienia Pańskiego w Krasnopolu

30 listopada – 6 grudnia 2020 r.

30 listopad – poniedziałek:

Godz. 8:00

Śp. + Jadwiga Ambrosiewicz (11. miesiąc po śmierci)

1 grudzień – wtorek:

Godz. 17:00

Śp. + Eugeniusz Korsakowski (18. rocznica śmierci)

Śp. + Czesława Korsakowska

2 grudzień – środa:

Godz. 8:00

Śp. + Jan i Leokadia Rumowicz

Śp. + Anna i Henryk Karłowicz

3 grudzień – czwartek:

Godz. 7:00 – 7:55

Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu

Godz. 8:00

Śp. + Krystyna Strękowska (2. miesiąc po śmierci)

Godz. 17:00

Śp. + Wojciech Bykas (4. rocznica śmierci)

4 grudzień – piątek:

Godz. 8:00

Śp. + Jadwiga i Antoni Karłowicz Śp. + Zofia i Feliks Jankowscy

Godz. 17:00

Śp. + Józef Rydzewski (intencja od p. Sabiny Twardowskiej i p. Benedykty Kierowskiej)

 

5 grudzień – sobota:

Godz. 6:00

Śp. +  Jan i Zofia Rutkowscy

 

6 grudzień – niedziela:

Godz. 8:00

Śp. + Janina Krankowska (6. rocznica śmierci)

Śp. + Teodor Krankowski

Godz. 10:00

Dziękczynna za wnuczka Macieja i jego żonę Ramunię i za wnuczka Gabriela

Godz. 12:00

Pro populo

Śp. + Andrzej Butkiewicz

Grupa dyskusyjna: