25 październik 2020 r.

1. Dziękuję za sprzątnięcie naszej Świątyni p. Halinie Żuryńskiej i p. Annie Witkowskiej
  2. Zachęcam do nabożeństw Różańcowych oraz do tej modlitwy w rodzinach w ostatnim tygodniu października. Bardzo szczególnie proszę ojców aby chwycili za Różaniec i gromadzili do modlitwy całe swoje rodziny. Kolejność poszczególnych grup prowadzących różaniec w tym tygodniu: poniedziałek – emerytowani pracownicy Polskich Kolei p. Zdzisław Ambrosiewicz i p. Stanisław Grabowski, wtorek – rodziny rolnicze, środa – przedstawiciele służb mundurowych (Policja, Straż Graniczna, Służba Więzienna), czwartek – ci którzy będą, piątek – grupa dzieci, które są prawie codziennie, sobota – ci którzy będą na nabożeństwie.
  3. 31 października swoje urodziny będzie obchodzić p. Romuald Sosnowski.
  4. Projekt „Pod biało-czerwoną” zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Inicjatywa zakupu masztu i flagi zależeć będzie od mieszkańców. Aby wziąć udział w akcji, należy zebrać odpowiednią (szczegóły w regulaminie) liczbę głosów poparcia online za pomocą niniejszego serwisu. Głos poparcia dla inicjatywy zakupu masztu i umieszczonej na nim flagi, która będzie dumnie eksponowana w centralnym miejscu gminy, mogą oddawać jej mieszkańcy. Smutne jest to, że w Gminie Krasnopol mieszka 3792 osób a na ten projekt oddało głos 68 osób a potrzeba minimum 100 głosów.
  5. Są do nabycia „Kalendarze Miłosierdzia” w cenie 15 złotych oraz książka o błogosławionej Mariannie Biernackiej w cenie 15 złotych.
  6. Zbliża się okres Wszystkich Świętych i listopadowych zaduszek, dlatego przygotowujemy wypominki za naszych zmarłych. Wstępnie wypominki za zmarłych będą odmawiane przed Mszą Świętą o godz. 8:00 i godz. 12:00. Przy figurze Pana Jezusa są przygotowane druki do wypominek oraz są dostępne na naszej parafialnej stronie internetowej z możliwością ich edycji – prosimy aby młodzi pomogli swoim dziadkom i babciom w umożliwieniu wydrukowania tych wypominek w swoich domach. Wypełnione kartki należy przynosić do Księdza Proboszcza lub do Pana Mirka Żukowskiego.
  7. Bardzo dziękuję p. Robertowi Grzęda i p. Dariuszowi Wojciechowskiemu za pomoc organizacji remontu.
  8. Porządek liturgiczny Uroczystości Wszystkich Świętych:
    – O godz. 8:00 Msza Święta, po której wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 10:00 z racji pierwszej niedzieli miesiąca.
    – Druga Msza Święta o godz. 10:00. Procesję rozpoczniemy na cmentarzu – nie będzie przejścia procesyjnego z Kościoła na cmentarz, dlatego też po Mszy Świętej udamy się samochodami na parafialny cmentarz. Tam tylko asysta liturgiczna przejdzie z modlitwą miedzy grobami naszych zmarłych.
    – Liturgicznie kończymy dzień Mszą Świętą o godz. 12:00.
    Pamiętajmy o regulacjach prawnych wydanych przez Rząd Najjaśniejszej Rzeczypospolitej w ramach walki z pandemią koronawirusa.
  9. Dzień Zaduszny – trzy Msze Święte: pierwsza o godz. 10:00, druga o godz. 15:00 w kaplicy na cmentarzu i trzecia o godz. 17:00.

Intencje Mszy Świętych w Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Przemienienia Pańskiego w Krasnopolu

26 październik – 1 listopad 2020 r.

26 październik – poniedziałek:

Śp. + Regina i Antoni Bogdan (intencja od p. Teresy Balewicz)

27 październik – wtorek:

Śp. + Krzysztof Milewski (7. miesiąc po śmierci)

Śp. + Jadwiga Turowska (intencja od siostry Janiny Abramowicz)

28 październik – środa:

Śp. + Bożena Przekopska (8. miesiąc po śmierci)

29 październik – czwartek:

Śp. + Eugenia Krupińska (11. miesiąc po śmierci)

30 październik – piątek:

Śp. + Jadwiga Ambrosiewicz (10. miesiąc po śmierci)

31 październik – sobota: