22 listopad 2020 r.

1.  Dziękuję za sprzątnięcie naszej Świątyni: p. Halinie Pomian, p. Celinie Lisiewicz, p. Martynie Pieczulis i p. Agacie.
  2. Są do nabycia „Kalendarze Miłosierdzia” w cenie 15 złotych.
  3. Wypominki całoroczne można nadal składać mi bądź p. Mirosławowi Żukowskiemu.
  4. Przypominamy o przestrzeganiu zasad higieny sanitarnej w związku z pandemią koronawirusa. W naszej Świątyni w Eucharystiach może uczestniczyć ok. 25 osób.
  5. Dziś przypada Święto Świętej Cecylii opiekunki wszystkich posługujących w służbie śpiewu kościelnego. Jest to dzień naszej wdzięczności p. Mirkowi.
  6. Jak wszyscy doskonale wiecie z powodu panującej pandemii koronawirusa liczba wiernych na Mszach Świętych zmalała. W konsekwencji niedzielna taca jest mniejsza, choć za każde dobro dziękuję!!!! Wydatki Parafii jednak pozostają te same, dlatego też jeżeli ktoś z radością w sercu chciałby wesprzeć swoją Parafię, to można to uczynić poprzez przelew na konto parafialne, którego numer jest na naszej stronie internetowej (zakładka KONTAKT).
  7. Dziękując Parafialnej Radzie Ekonomicznej za spotkanie i konstruktywną dyskusję informuję, iż została podjęta decyzja o segregacji śmieci przez naszą społeczność. Dlatego zapraszam jutro, w poniedziałek na godz. 9:30 sołtysów wsi Gremzdy Polskie, Buda Ruska i Aleksandrowo w celu ustalenia szczegółów.
  8. Od przyszłej niedzieli rozpoczyna się adwent.
  9. W następną niedzielę taca na Ełckie Seminarium Duchowne.
  10. Składam podziękowania p. Romualdowi Sosnowskiemu za uporządkowanie podwórka i wjazdu przy plebani z liści. Wokół naszej Świątyni także znajduje się dużo liści, które należałoby sprzątnąć. Zwracam się z prośbą do parafian z ul. Lipowej o ogarniecie tego zadania – wiem, że można na Was liczyć!
  11. Dziś będą poświęcone opłatki Wigilijne na tegoroczne Święta Bożego Narodzenia. W związku z aktualną sytuacją p. Mirek będzie je rozprowadzał do naszych skrzynek pocztowych. Bardzo proszę o regularne sprawdzanie skrzynek pocztowych przy naszych domach i oczywiście pamiętajmy hojnym i radosnym podziękowaniu naszemu organiście za cały rok jego posługi dla nas.

Intencje Mszy Świętych w Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Przemienienia Pańskiego w Krasnopolu

23 – 29 listopad 2020 r.

23 listopad – poniedziałek:

Śp. + Mateusz Olechna

24 listopad – wtorek:

Śp. + za zmarłych z rodziny PASZKIEWICZÓW i FIEĆKÓW

Śp. + Teresa Brzuskiewicz

25 listopad – środa:

Śp. + Teresa Grabowska (4 rocznica śmierci)

26 listopad – czwartek:

Godz. 7:00 – 7:55

Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu