OGŁOSZENIA PARAFIALNE

12 lipca 2020 r.

  1. Dziękujemy za przygotowanie świątyni p. Danielowi i Magdalenie Poźniak oraz p. Wiesławie Poźniak. Na tym mieszkańcy Jeglówka kończą swój dyżur. Opiekę nad Świątynią przejmują mieszkańcy Krucieniszek.
  2. Podczas wakacji pamiętajmy nie ma urlopu od Pana Boga!!
  3. Mając na uwadze pismo Ełckiej Kurii Diecezjalnej, proszę o dostosowywanie się do wymogów i obostrzeń sanitarnych w związku z epidemią, która wciąż trwa (w ostatnich dniach pojawiają się przypadki osób zarażonych w naszych powiatach) tj.: wierni w kościołach mają obowiązek zakrywać usta i nos podczas nabożeństw i modlitwy prywatnej. W kruchcie jest wyraźna i widoczna informacja o tym obowiązku.
  4. Zapraszamy do wzięcia udziału w rekolekcjach dla małżeństw pod hasłem: WIELKA TAJEMNICA WIARY. Poprowadzi je ks. Marek Chmielniak, Pallotyn. Rekolekcje odbędą się w kościele Najświętszego Serca Jezusowego w Ełku, w dniach od 15 do 18 lipca (środa – sobota) o godzinie 18:00 zostanie odprawiona Msza Święta, po niej będzie konferencja. Ostatniego dnia, w sobotę Mszę Świętą odprawi i wygłosi Słowo Boże ks. bp Adrian Galbas. Opieka nad dziećmi zapewniona.
  5. Wszystkie kobiety zapraszamy na XV Diecezjalną Pielgrzymkę Kobiet do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Rajgrodzie. Pielgrzymka odbędzie się w najbliższą sobotę 18 lipca, początek o godzinie 10:30, a w programie Msza Święta z aktem zawierzenia rodzin Matce Najświętszej, a także różaniec, konferencja oraz droga krzyżowa w plenerze, poprzedzona agapą w ogrodach parafialnych.
  6. W najbliższą środę 15 lipca w godzinach popołudniowych przybędzie do nas dwudziestoosobowa grupa pielgrzymów Pielgrzymki Suwałki-Wilno. Będą to sami kapłani. Kierownik Pielgrzymki Ks. Tomasz Pełszyk zachęca do pielgrzymowania duchowego, dlatego potrzebne jest wypełnienie deklaracji pielgrzyma duchowego na których można podać swoje intencje. Te karty zgłoszenia pielgrzyma duchowego można pobrać ze strony internetowej (suwalki-wilno.salezjanie.pl) lub kontaktując się z biurem pielgrzymki. Proszę o ugoszczenie około 10 osób z tej grupy. Drugą część pielgrzymów ogarniamy w ramach domu rekolekcyjnego i plebani. Chętne rodziny pragnące przyjąć pielgrzymów proszę o bezpośredni kontakt ze mną.
  7. Informuję, iż dnia 5 września 2020 r. (sobota) organizowane w naszej Parafii i Gminie Dożynki Diecezjalne odbędą się w pełnym wymiarze, dlatego też bardzo prosimy aby wszystkie sołectwa naszej Gminy Krasnopol oraz inne formacje społeczne przemyślały swój udział w tych Dożynkach. Mamy na myśli stoiska i namioty gdzie uczestnicy Dożynek będą mogli się posilić. Prosimy aby do końca lipca już tę sprawę zamknąć. Liczymy, że naprawdę wielu chętnie będzie chciało służyć w ramach tego dzieła. Równolegle mamy nadzieję, że rolnicy naszej Parafii i Gminy Krasnopol przygotują kilka wspaniałych wieńców dożynkowych.
  8. Informuję, że z dniem 9 lipca 2020 r. swoją służbę w formacji Nadzwyczajnego Szafarza Komunii Świętej zakończył Pan Marian Myszczyński. W imieniu Ks. kan. Józefa Majewskiego, Ks. Witolda Bączyka oraz własnym i naszej Wspólnoty dziękujemy Panu Marianowi za wieloletnią służbę w prezbiterium naszej Świątyni.
  9. Modlimy się o Dary Ducha Świętego na czas wyborów.

 

 

Grupa dyskusyjna: