OGŁOSZENIA PARAFIALNE

5 lipca 2020 r.

  1. Dziękujemy za przygotowanie świątyni rodzicom dzieci pierwszokomunijnych oraz dzieciom. Składam też podziękowania za zatroskanie o teren wokół Świątyni.
  2. Podczas wakacji pamiętajmy nie ma urlopu od Pana Boga!!
  3. Zachęcamy do nabywania Martyrii i innych czasopism katolickich.
  4. Jutro w poniedziałek 6 lipca Wspomnienie Błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej. Błogosławiona Maria Teresa jest patronką Dzieł Ten dzień to Święto Patronalne Apostolstwa Chorych.
  5. Za tydzień w niedzielę 12 lipca Wspomnienie Współpatrona Diecezji Świętego Brunona Bonifacego z Kwerfurtu.
  6. W przyszłą niedzielę będziemy gościć szczególnego gościa Księdza Pawła Kucharskiego ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy, który obecnie posługuje w Diecezji Astana w Kazachstanie. Wygłosi słowo Boże i da świadectwo o swojej posłudze. Nasze ofiary w przyszłą niedzielę w całości przeznaczymy na utrzymanie misji gdzie posługuje Ksiądz Paweł. Zachęcamy do udziału w Eucharystii oraz radosnego i hojnego obdarowania gościa z Kazachstanu.
  7. Mając na uwadze pismo Ełckiej Kurii Diecezjalnej, proszę o dostosowywanie się do wymogów i obostrzeń sanitarnych w związku z epidemią, która wciąż trwa (w ostatnich dniach pojawiają się przypadki osób zarażonych w naszych powiatach) tj.: wierni w kościołach mają obowiązek zakrywać usta i nos podczas nabożeństw i modlitwy prywatnej. W kruchcie jest wyraźna i widoczna informacja o tym obowiązku.
  8. Kochani parafianie, pragnę z pasterską troską przypomnieć, że osoba, która objęta jest tzw. kwarantanną nie oznacza, że jest zarażona koronawirusem. Gdyby nawet wśród nas takie osoby były, nie oznacza to, że mamy prawo je szykanować, izolować w naszych sercach i traktować jakby były niewyobrażalnym zagrożeniem a szczególnie „atakować” słowem i komentarzem, który opiera się na niesprawdzonych informacjach. Natomiast obojętność jest przeciwstawieniem się miłości bliźniego. Święty Jan Apostoł przypomina: „w miłości nie ma lęku”. Ostatnie wydarzenia w naszej wspólnocie napawają smutkiem, że pewne osoby lub grupy osób wprowadzają więcej paniki, strachu i zamieszania niż nadziei, spokoju i wsparcia. Jesteśmy chrześcijanami i to nas do czegoś zobowiązuje. Pragnę zapewnić, że Ksiądz Krzysztof jest zdrowy i można z jego rąk przyjmować Komunię Świętą.
  9. Modlimy się o Dary Ducha Świętego na czas wyborów.

 

Grupa dyskusyjna: