OGŁOSZENIA PARAFIALNE
17 maja 2020 r.
 

 1. Bardzo dziękuję p. Zdzisławowi Bartosiewiczowi, p. Henryce Wojtas, p. Halinie Daniłowicz z mężem p. Grzegorzem, p. Halinie Witkowskiej, p. Małgorzacie Ćwiklińskiej wraz z mężem p. Zdzisławem, p. Joannie Górskiej, p. Sylwii Zapolskiej za przygotowanie świątyni.
 2. Informuję, iż w myśl rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia oraz Pana Premiera Rzeczypospolitej Polskiej zgodnie z metrażem naszej Świątyni na Eucharystii lub Nabożeństwie może przebywać jednocześnie maksymalnie 30 osób.
 3. Dzisiaj rozpoczęliśmy obchody 100. urodzin Św. Jana Pawła II.

Harmonogram:

 • 17 maja 2020 r. (niedziela)

– zachęcam, aby w gronie rodzinnym, w wigilię urodzin przeprowadzić Wieczór wspomnień o Janie Pawle II. Wieczór wspomnień można zakończyć uczestnictwem w Apelu Jasnogórskim

transmitowanym przez Telewizję TRWAM.

          Tego dnia o godz. 18:30 Msze Święte jubileuszowe będą celebrowane również:

– w Sanktuarium Matki Bożej Studzieniczańskiej pod przewodnictwem Ks. Bp. Jerzego Mazura, Biskupa Ełckiego

– w Parafii p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP w Wigrach pod przewodnictwem Ks. Bp. Adriana Galbasa.

 • 18 maja 2020 r. (poniedziałek):

– o godz. 15:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu następnie Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja w ciszy do godz. 16:40 i Nabożeństwo Majowe po czym Msza Święta o godz.

17:00

– o godz. 21:00 Apel Jasnogórski z rozważaniem: „Jestem, pamiętam, czuwam…”, które św. Jan Paweł II wygłosił na Jasnej Górze w 1991 r. Odmówimy również część Różańca Świętego.

O godz. 21.00 w naszym Kościele radośnie zabiją dzwony.

Ci, którzy nie będą uczestniczyli w Apelu Jasnogórskim, w kościele, niech łączą się z Jasną Górą poprzez Telewizję TRWAM. Zachęcamy do odmówienia Różańca św. w gronie rodziny.

W domu rodzinnym warto zrobić wystawę pamiątek związanych ze św. Janem Pawłem II.

 1. Bardzo dziękuję wszystkim zaangażowanym w troskę o piękno parku przy plebanii: p. Zbyszkowi Terleckiemu, p. Dawidowi Paszkowskiemu (Jeziorki – Parafia Karolin), p. Romualdowi Sosnowskiemu, p. Januszowi Orłów, p. Karolowi Lisiewiczowi, p. Henrykowi Hołubowiczowi, p. Anatolowi Persjanow, p. Karolowi Daniłowiczowi, p. Ireneuszowi Ferens (senior), p. Ireneuszowi Ferens (junior), p. Piotrowi Ferens, p.p. Monice i Przemysławowi Ćwiklińskim oraz p. Radosławowi Sosnowskiemu i p. Jackowi Nowel (Remieńkiń – Parafia Wigry) za udostępnienie sprzętu. Pragnę zauważyć, że są osoby spoza naszej parafii, które z radością i chęcią chcą nam pomagać a wielu spośród nas, którzy mogą jakoby nie widzą  potrzeb nasze Parafii.
 2. Wokół Kościoła i muru kościelnego uprzątnięto bardzo pięknie teren za co dziękuję: p. Romualdowi Sosnowskiemu, p. Łukaszowi Daniłowicz i p. Karolowi Daniłowicz.
 3. Otrzymaliśmy też nowe sadzonki bukszpanów od p. Sylwii Gwiazdowskiej i jej brata, które zostały już posadzone.
 4. Bardzo dziękuję również p. Mirosławowi Żukowskiemu, p. Wandzie Sosnowskiej i p. Beacie Sosnowskiej za demontaż Grobu Pańskiego i zadbanie o piękno prezbiterium naszej Świątyni.
 5. Pragnę nadmienić o profesjonalnym oczyszczeniu części lichtarzy z głównego Ołtarza. Tego dzieła podjął się p. Grzegorz Arciszewski, który jest konserwatorem zabytków. Do konserwacji pozostało jeszcze kilka lichtarzy. Gdy ktoś zechciał zasponsorować to dzieło ma taką możliwość. Po lichtarzach gruntownie będzie odnowiony obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 6. Poniedziałek, wtorek i środa są to dni kwartalne – dawne Dni Krzyżowe. „W dni modlitwa błagalnych i dni kwartalne Kościół modli się do Boga w różnych potrzebach ludzi, zwłaszcza o dobre urodzaje i błogosławieństwo w pracy i publicznie składa dzięki”. Jeżeli w poszczególnych wsiach naszej Parafii istnieje zwyczaj aby rolnicy przez te trzy dni w swoich miejscowościach zbierali się przy Krzyżach na modlitwę to bardzo proszę abyście ten zwyczaj z wiarą podejmowali.
 7. W najbliższą środę kolejną rocznicę swoich urodzin obchodzi jeden z młodszych ministrantów Błażej Matulewicz i swoje imieniny tego dnia obchodzi Karol Daniłowicz. Wraz ze słowami życzeń zapewniamy o naszej modlitwie.
 8. Od najbliższego piątku rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 9. Przypominamy, iż Nabożeństwo Majowe jest o 16:30, a w niedzielę o 8:30.
 10. Dziękując wszystkim zatroskanym parafianom za dotychczasową nie tylko troskę duchową, logistyczną ale i materialną pamiętajmy o dalszej naszej odpowiedzialności za naszą Parafię.
Grupa dyskusyjna: