OGŁOSZENIA PARAFIALNE

10 maja 2020 r.

  1. Bardzo dziękuję p. Danucie Daniłowicz, p. Henryce Daniłowicz, p. Jolancie Naumowicz, p. Halinie Rydzewskiej za przygotowanie świątyni. Wdzięczny jestem za dar finansowy na kwiaty do ołtarza. Bardzo dziękuję p. Beacie Sosnowskiej za układanie kwiatów w naszym prezbiterium, co parafianie przyjmują z wielkim entuzjazmem.
  2. Informuję, iż w myśl rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia oraz Pana Premiera Rzeczypospolitej Polskiej zgodnie z metrażem naszej Świątyni na Eucharystii lub Nabożeństwie może przebywać jednocześnie maksymalnie 20 osób.
  3. Rozpoczęliśmy nabożeństwa majowe. Informuję o małej zmianie rozpoczęcia nabożeństw tj. w dzień powszedni rozpoczynają się ok. godz. 16:30, a w niedzielę o godz. 8:30. Przez około pierwsze 10 minut trwa adoracja w ciszy z racji wielu ważnych spraw i intencji naszych rodzin, parafii, Ojczyzny – Najjaśniejszej Rzeczypospolitej Polskiej, Państwa i Narodu i Kościoła Świętego w Polsce, które pragniemy przez wstawiennictwo Matki Bożej Królowej Polski zawierzać Bożemu Miłosierdziu. Po tej adoracji nabożeństwo majowe jak zwykle. W tym czasie Kapłan posługuje w konfesjonale. Zachęcamy wiernych do odmawiania Litanii także w domach z rodziną. W kapliczkach przydrożnych tylko z zachowaniem odstępów i niewielką liczbą osób.
  4. 13 maja w środę Wspomnienie NMP z Fatimy. 39. rocznica zamachu na Jana Pawła II. Rocznica objawień Fatimskich z 1917 r.
  5. Bardzo dziękuję wszystkim zaangażowanym w troskę o piękno parku przy plebanii. Imiennie podziękuję za tydzień. Jednocześnie proszę od serca aby jutro w poniedziałek około godziny 9:00 zebrała się grupa mniej więcej 10 osób z grabkami, abyśmy mogli sprawnie i szybko dokończyć rozpoczęte dzieło. Nie wyznaczam poszczególnych miejscowości, gdyż ufam w odpowiedzialność parafian za dobro naszej wspólnoty. Nadmieniam, iż w takiej grupie praca potrwa około godziny. Efekt dotychczasowej pracy można już obejrzeć. Myślę, że już robi wrażenie. Proszę pamiętajcie kochani parafianie, że robimy to dla dobra całej wspólnoty.
  6. Za tydzień w niedzielę kolejną rocznicę urodzin będzie obchodził p. Eugeniusz Klocek. Tego dnia szczególnie darem modlitwy chcemy okazać mu szacunek i wdzięczność za dar służby oraz modlić się o jego zdrowie i Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia.
  7. Dziękując wszystkim zatroskanym parafianom za dotychczasową nie tylko troskę duchową, logistyczną ale i materialną pamiętajmy o dalszej naszej odpowiedzialności za naszą Parafię.

 

 

 

Grupa dyskusyjna: