OGŁOSZENIA PARAFIALNE

3 maja 2020 r.

  1. Bardzo dziękuję p. Małgorzacie Malinowskiej (sołtys Aleksandrowa), p. Annie Gołowczyc, p. Karolowi Kotowskiemu wraz z synem Gabrielem za przygotowanie naszej Świątyni. Na tym mieszkańcy Aleksandrowa kończą swój dyżur. Bardzo dziękuję za wspaniałą współpracę. Od najbliższej soboty dyżur przejmują mieszkańcy Krasnego.
  2. W czwartym tygodniu Wielkanocnym – tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.
  3. Jutro w poniedziałek patronem dnia jest Święty Florian – patron strażaków. Jest to też dzień szczególnej naszej wdzięczności naszym strażakom z jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej na czele z jednostką w Krasnopolu. Pamiętamy o Was w modlitwie.
  4. 7 maja przypada pierwszy czwartek miesiąca. Tego dnia rocznicę urodzin obchodzi Karol Daniłowicz (diakonia liturgiczna).
  5. W piątek 8 maja Uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika – głównego Patrona Polski. Już dzisiaj składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim niewiastom i mężczyznom noszącym imię tego Świętego. Tego dnia nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych z racji Uroczystości (KPK kan. 1251).
  6. 9 maja w sobotę swoje urodziny obchodzi Pani Wanda Sosnowska, która posługuje w diakonii ołtarza.
  7. Informuję, iż w myśl rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia oraz Pana Premiera Rzeczypospolitej Polskiej zgodnie z metrażem naszej Świątyni na Eucharystii lub Nabożeństwie może przebywać jednocześnie maksymalnie 20 osób.
  8. Rozpoczęliśmy nabożeństwa majowe. W kościele nabożeństwa w dzień powszedni rozpoczynają się ok. godz. 16:35, a w niedzielę o godz. 8:35. Zachęcamy wiernych do odmawiania Litanii także w domach z rodziną. W kapliczkach przydrożnych tylko z zachowaniem odstępów i niewielką liczbą osób.
  9. Dziękując wszystkim zatroskanym parafianom za dotychczasową nie tylko troskę duchową, logistyczną ale i materialną pamiętajmy o dalszej naszej odpowiedzialności za naszą Parafię.
Grupa dyskusyjna: