OGŁOSZENIA PARAFIALNE

26 kwietnia 2020 r.

1. Bardzo dziękuję p. Zofii Szmajda, p. Agnieszce Milinkiewicz, p. Małgorzacie Hołubowicz za przygotowanie naszej Świątyni.

2. Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza, jest to Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Rozpoczniemy Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne.

3. W tym tygodniu mamy pierwszy piątek, pierwszą sobotę miesiąca. Mimo to odwiedzę chorych z Komunią Świętą w bloku trzydniowym czyli: 30 kwietnia w czwartek, 1 maja w piątek i 2 maja w sobotę o ile wierni wyrażą taką prośbę – pragnę aby chorzy mieli świadomość, że troszczymy się o nich. W sobotę odwiedzę chorych od godziny 14:00.

W I piątek miesiąca od godziny 16:00 spowiadam przede wszystkim dzieci, które trwają jeszcze na drodze pierwszych piątków miesiąca. Dzieci będą wchodzić razem z rodzicami do Kościoła. Dzieci biorą udział we Mszy Świętej i Komunię Świętą przyjmują na Eucharystii.

4. 2 maja w sobotę przeniesiona Uroczystość NMP Królowej Polski, Głównej Patronki naszej Ojczyzny. Msze Święte jak w niedzielę, czyli godzina 9:00 i 12:00. Tego dnia mamy Święto Flagi RP oraz Święto Polonii i Polaków za granicą. Bardzo proszę wszystkich parafian o wywieszenie flag narodowych na naszych domach, ulicach, sklepach i urzędach. Nie wstydźmy się naszej tożsamości – BĄDŹMY DUMNI, że jesteśmy POLAKAMI.

5. Informuję, iż w myśl rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia oraz Pana Premiera Rzeczypospolitej Polskiej zgodnie z metrażem naszej Świątyni na Eucharystii lub Nabożeństwie może przebywać jednocześnie maksymalnie 20 osób.

6. Od piątku rozpoczynamy Nabożeństwa majowe. Tego dnia po Mszy Świętej spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych o godzinie 18:00. Zachęcamy wiernych do odmawiania Litanii także w domach z rodziną. W kapliczkach przydrożnych tylko z zachowaniem odstępów i niewielką liczbą osób.

7. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca – Adoracja Najświętszego Sakramentu od 10:00 do 12:00. Przypominam o duchowej łączności wszystkich członków Rodziny Żywego Różańca z całej naszej Parafii.

8. Dziękując wszystkim zatroskanym parafianom za dotychczasową nie tylko troskę duchową, logistyczną ale i materialną pamiętajmy o dalszej naszej odpowiedzialności za naszą Parafię.

Grupa dyskusyjna: