1. Bardzo dziękujemy za przygotowanie świątyni następującym osobom: p. Zenonowi i Joannie Sitko.
  2. Zachęcamy do nabywania Martyrii oraz innych czasopism katolickich.
  3. Codziennie Msza Święta o godzinie 8:00 z wyjątkiem piątku o godzinie 17:00.
  4. W związku z Komunikatem i Dekretem J. E. Ks. bp Jerzego Mazura w naszej parafii aktualne są nadal zmiany:

– pozostaje Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o 16:20 (przychodzi na to Nabożeństwo maksymalnie 5 osób),

– nadal  w dni powszednie o godz. 15:00 w Kościele parafialnym będę odmawiał Koronkę do Bożego Miłosierdzia i celebrował Mszę Świętą, bez udziału wiernych, w intencji o oddalenie pandemii koronawirusa. W tym czasie proszę wiernych o duchową łączność i odmawianie Koronki do Miłosierdzia Bożego w miejscach przebywania. Zaś codziennie o godz. 20:30 będę odmawiał różaniec w Kościele parafialnym w Krasnopolu a wiernych świeckich zachęcam do tej modlitwy w swoich domach rodzinnych i miejscach przebywania,

– Komunię Świętą starajmy się przyjmować generalnie do ust, jeżeli ktoś uważa, że z przyczyn higienicznych bezpieczniejszym jest przyjęcie Komunii Świętej na rękę niech uczyni właściwy gest liturgiczny

– wszystkie pełne komunikaty i dekret Biskupa są dostępne na naszej stronie internetowej.

– Kościół nasz parafialny jest otwarty cały dzień do godz. 21:00 w związku z czym zachęcam do indywidualnej modlitwy i nawiedzenia Najświętszego Sakramentu w naszej Świątyni,

  1. Bardzo dziękuję rodzinie Państwa Ferens z Pawłówki za prace polne na ogrodzie przy plebanii
  2. W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Do odwołania zawieszona zostaje posługa nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św., zaś odwiedziny Chorych z Komunią w I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca będą możliwe tylko na wyraźną prośbę Wiernych. Bardzo proszę aby do środy zgłosić mi tych chorych, którzy pragną abym przyjechał do nich z Komunią Świętą. W Ipiątek miesiąca od godziny 16:00 spowiadam tylko dzieci, które trwają jeszcze na drodze pierwszych piątków miesiąca. Dzieci będą wchodzić pojedynczo do Kościoła bez opiekunów. Forma udzielenia Komunii Świętej będzie podana w piątek.
  3. Obowiązek przystąpienia do Sakramentu Pokuty i Komunii Świętej Wielkanocnej rozciągnięty jest na czas do Niedzieli Trójcy Świętej (7 czerwca 2020 r.). Każdy wierny może rozłożyć to zobowiązanie w czasie w miarę możliwości zachęcamy do korzystania ze spowiedzi Świętej przed Świętami. Biskup Ełcki zezwolił by sakrament pokuty był sprawowany poza konfesjonałem przy zachowaniu prywatności i zasad bezpieczeństwa.
  4. Niedzielę Palmową będziemy przeżywać bez procesji z palmami. Przypominam, że podczas Eucharystii i nabożeństw obowiązuje limit 5 osób.
Grupa dyskusyjna: