18 październik 2020 r.

1. Dziękuję za sprzątnięcie naszej Świątyni p. Danucie Bagan, p. Marcie Makarewicz, p. Markowi Czakis i p. Damianowi Czakis.
  2. Zachęcam do nabożeństw Różańcowych oraz do tej modlitwy w rodzinach. Bardzo szczególnie proszę ojców aby chwycili za Różaniec i gromadzili do modlitwy całe swoje rodziny.
    Kolejność poszczególnych grup prowadzących różaniec w tym tygodniu: poniedziałek – pracownicy służby zdrowia czyli przychodni i apteki, wtorek – pracownicy naszych sklepów p. Szrajbertów, p. Żuryńskich, P. Wiszniewskich, p. Bulwina, Gminnej Spółdzielni, środa – strażacy, czwartek – emerytowani nauczyciele, piątek – Panie z banku (p. Bożena, p. Małgorzata), sobota – Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Koło Krasnopol, niedziela – godzina 9:30 Koło Gospodyń Wiejskich.
  3. Projekt „Pod biało-czerwoną” zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Inicjatywa zakupu masztu i flagi zależeć będzie od mieszkańców. Aby wziąć udział w akcji, należy zebrać odpowiednią (szczegóły w regulaminie) liczbę głosów poparcia online za pomocą niniejszego serwisu. Głos poparcia dla inicjatywy zakupu masztu i umieszczonej na nim flagi, która będzie dumnie eksponowana w centralnym miejscu gminy, mogą oddawać jej mieszkańcy.
  4. Są do nabycia „Kalendarze Miłosierdzia” w cenie 15 złotych oraz książka o błogosławionej Mariannie Biernackiej w cenie 15 złotych.
  5. Dzisiejsza taca zbierana jest na Papieskie Dzieła Misyjne, a za tydzień na cele Nuncjatury Apostolskiej w Polsce.
  6. Decyzją Konferencji Episkopatu Polski liczenie wiernych będących na Eucharystiach oraz ilość osób przyjmujących Komunię Świętą (Dominicantes) jest odwołane.
  7. Zbliża się okres Wszystkich Świętych i listopadowych zaduszek, dlatego przygotowujemy wypominki za naszych zmarłych. Wstępnie wypominki za zmarłych będą odmawiane przed Mszą Świętą o godz. 8:00 i godz. 12:00. Przy figurze Matki Bożej są przygotowane druki do wypominek oraz są dostępne na naszej parafialnej stronie internetowej z możliwością ich edycji – prosimy aby młodzi pomogli swoim dziadkom i babciom w umożliwieniu wydrukowania tych wypominek w swoich domach. Wypełnione kartki należy przynosić do Księdza Proboszcza lub do Pana Mirka Żukowskiego.
  8. Bardzo dziękuję p. Romualdowi Sosnowskiemu, p. Mariuszowi Buziuk za wykonaną ciężką pracę w ramach uporządkowania i przygotowania ostatniej części plebani do dalszego remontu. Naprawdę doceniam ten dar poświęcenia się.
  9. Jutro w poniedziałek 19 października przypada 30. Rocznica męczeńskiej śmierci błogosławionego Ks. Jerzego Popiełuszki. Tego dnia szczególnie modlimy się o sprawiedliwość społeczną.
  10. 22 października (czwartek) – Liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Pawła II Papieża.
  11. Dzisiaj dzień modlitw za pracowników służby zdrowia.

Intencje Mszy Świętych w Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Przemienienia Pańskiego w Krasnopolu

19 – 25 październik 2020 r.

19 październik – poniedziałek:

Śp. + Damian Kościński (11. rocznica śmierci)

20 październik – wtorek:

Śp. + Jan Pomian

Śp. + Weronika Świtajewska

21 październik – środa:

Śp. + Anna i Jan Stawieccy

22 październik – czwartek:

Śp. + Jacek Motulewicz (4. miesiąc po śmierci)

23 październik – piątek:

Śp. + Mateusz Olechna

Śp. + Jan Luty (20. rocznica śmierci)