12 kwietnia 2020 r.

1. Bardzo dziękuję p. Danucie Jadeszko za przygotowanie naszej Świątyni. Na tym kończą swój dyżur mieszkańcy Gremzd Polskich. Posługę od najbliższej soboty przejmują mieszkańcy Aleksandrowa.
  2. Jutro Poniedziałek Wielkanocny, Msze Święte jak w każdą niedzielę. Tego dnia przypada Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.
  3. W następną niedzielę Uroczystość Miłosierdzia Bożego.
  4. We wtorek 14 kwietnia 2020 r. Święto Chrztu Polski – święto państwowe od 2019 r.
  5. W czwartek 16 kwietnia 2020 r. obchodzimy 93. urodziny Papieża Seniora Benedykta XVI.
  6. W piątek 17 kwietnia 2020 r. nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych z racji oktawy wielkanocnej (KPK kan. 1251).
  7. Przypominam, iż nadal obowiązuje limit 5 osób na Eucharystiach.
  8. Składam podziękowania wszystkim za przygotowanie Triduum Paschalnego:
    – diakonii liturgicznej P. Krzysztofowi Stefańskiemu, p. Lucjanowi Staniszewskiemu, p. Wiesławowi Hałaburda, p. Piotrowi Gwiazdowskiemu, klerykowi Pawłowi.
    – diakonii muzycznej p. Mirosławowi Żukowskiemu
    – diakonii komunikacji społecznej p. Piotrowi Tomkiewiczowi
    – diakonii dekoracyjnej Grobu Pańskiego p . Beacie Sosnowskiej, p. Mirosławowi Żukowskiemu, p. Krzysztofowi Stefańskiemu, p. Romualdowi Sosnowskiemu, p. Piotrowi Tomkiewiczowi, p. Marzenie Sosnowskiej, klerykowi Pawłowi. Szczególne podziękowania p. Beacie Sosnowskiej za dar kwiatów do Grobu Pańskiego i Ołtarzy oraz ich przygotowanie. Dziękuję za przygotowanie obrusów p. Wandzie Sosnowskiej, p. Mai Sosnowskiej.
  1. Życzenia nam przesyłają: J. E. Ks. bp Jerzy Mazur, Wojewoda Podlaski p. Bohdan Paszkowski, p. poseł Jarosław Zieliński, Wójt Gminy Krasnopol p. Karol Szrajbert wraz z przewodniczącym Rady Gminy Krasnopol p. Tadeuszem Korsakowskim i wiceprzewodniczącym Rady Gminy Krasnopol p. Wacławem Kowalewskiem, Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej p. Żaneta Pietrewicz wraz z pracownikami, Poczta Polska w osobie p. Teresy Dargiewicz. Wszystkim dziękuje za dar życzliwości.
  2. Życzenia od Proboszcza –

Abyście kochani Parafianie, goście, bliscy i Przyjaciele na nowo mocą życia Chrystusa odnaleźli siebie w swoim człowieczeństwie i pamiętali, że droga nowego życia w Chrystusie Zmartwychwstałym prowadzi do Nieba. Moje życzenia z całego serca przekazuję Wam w słowach Psalmu XVI śpiewanego w Poniedziałek Wielkanocny – „BŁOGOSŁAWIĘ PANA, KTÓRY DAŁ MI ROZSĄDEK, BO SERCE NAPOMINA MNIE NAWET NOCĄ. ZAWSZE STAWIAM SOBIE PANA PRZED OCZY, ON JEST PO MOJEJ PRAWICY, NIC MNĄ NIE ZACHWIEJE” – OBY WAMI NIC NIE ZACHWIAŁO!!! ALLELUJA!!!