8 listopad 2020 r.

1. Dziękuję za sprzątnięcie naszej Świątyni p. Mirosławowi Tomkiewiczowi, p. Gabrieli Tomkiewicz i p. Piotrowi Tomkiewiczowi.
  2. Są do nabycia „Kalendarze Miłosierdzia” w cenie 15 złotych.
  3. Wypominki całoroczne można nadal składać mi bądź p. Mirosławowi Żukowskiemu.
  4. W dniach od 1 – 8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę choćby w myśli za zmarłych można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Odpust ten można zyskać jeden raz dziennie dla jednej duszy w czyśćcu. Udziela się odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami wiernym, którzy w Dniu Zadusznym (oznacza to od południa uroczystości Wszystkich Świętych do północy Dnia Zadusznego) nawiedzą pobożnie kościół i w nim odmówią „Ojcze Nasz” i „Wierzę”. Ten odpust można uzyskać tylko dla zmarłych.
  5. Dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym – puszka przed kościołem na ten cel.
  6. Serdecznie dziękuję rodzicom dzieci pierwszokomunijnych oraz rodzicom młodzieży, która przyjęła w tym roku Sakrament Bierzmowania za ufundowanie nowoczesnej kamery służącej do monitoringu oraz transmisji Mszy Świętych i za współfinansowanie Krzyża i kropielnicy w kruchcie.. Przypominam, iż transmisje Mszy Świętych są dostępne na You Tube.
  7. W najbliższą środę, 11 listopada przypada 102. rocznica Odzyskania Niepodległości przez Najjaśniejszą Rzeczypospolitą Polską. Msze Święte w naszej Świątyni będą o godz. 10:00 (w intencji Ojczyzny) i 12:00.
  8. Przypominamy o przestrzeganiu zasad higieny sanitarnej w związku z pandemią koronawirusa. W naszej Świątyni w Eucharystiach może uczestniczyć ok. 25 osób.

Intencje Mszy Świętych w Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Przemienienia Pańskiego w Krasnopolu

9 – 15 listopad 2020 r.

9 listopad – poniedziałek:

Śp. + Czesława Mazelewska (3. miesiąc po śmierci)

10 listopad – wtorek:

Śp. + Anna Butkiewicz (intencja od p. Jolanty Naumowicz)

11 listopad – środa:

W intencji Ojczyzny Najjaśniejszej Rzeczpospolitej Polskiej

Śp. + Eugenia Wierzbicka (8. rocznica śmierci)

12 listopad – czwartek:

Wystawienie Najświętszego Sakramentu

Śp. + Jan Pomian (7. rocznica śmierci)