Drodzy Wierni,

Ostatnie tygodnie przyniosły nam smutne wiadomości i wydarzenia, które choć tak różne, to jednak dotykające nasze serca i mobilizujące do szczerej modlitwy, solidarności i bliskości. Zarówno seria wybuchów i ogromna liczba poszkodowanych chrześcijan w Sri Lance, jak i poruszający obraz płonącej katedry Notre-Dame w Paryżu skłaniają nas do zaangażowania w dziele pomocy i zachowania jedności Wspólnoty Kościoła.

Caritas Polska podjęła konkretne działania, by wspomóc poszkodowanych w zamachach bombowych, wspierając tamtejszą ludność i organizacje charytatywne. Dodatkowo w odpowiedzi na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski możliwe jest dobrowolne wspieranie Kościoła we Francji w odbudowie Katedry, która jest znakiem łączności z wszystkimi kościołami i katedrami w świecie.

Dobrowolne ofiary, w zależności od przeznaczenia, można składać na konto bankowe Caritas Polska

z dopiskiem SRI LANKA lub ODBUDOWA.

Uruchomiony został również nr SMS-owy 72052 na który wysyłać można słowo SRI LANKA lub ODBUDOWA. Koszt 2,46 z VAT.

SMS o treści SRI LANKA lub ODBUDOWA pod numer 72052

Koszt 2,46 z VAT

Wyrażam wdzięczność za dar modlitewnego wsparcia i wszelką pomoc w tych dziełach, życząc niegasnącej Paschalnej radości przesyłam moje pasterskie błogosławieństwo.

podpisano
Jerzy Mazur Biskup Ełcki