1. Bardzo DZIĘKUJĘ za przygotowanie naszej świątyni na niedziele dla p. Alicji Sobocińskiej i p. Renaty Alboszta.
  2. Ogromne PODZIĘKOWANIA grupie rodziców, których dzieci przygotowują się do pierwszej Spowiedzi i pierwszej Komunii Świętej za wzorcowe przygotowania terenu wokół naszej świątyni, przy grocie Maryjnej i wejściu głównym od ulicy Wojska Polskiego – co zresztą wchodząc dziś doskonale widać. Wszystko pod opieką katechety p. Mirosława Żukowskiego. Pomagali nam p. Jolanta Staniszewska, p.Stanisław Grabowski i p. Romuald Sosnowski. Była też grupa chłopaków, którym dziękuję za zaangażowanie i wydaje mi się, że ci chłopcy to pewni kandydaci do bycia w bliskiej przyszłości ministrantami.
  3. Spowiedź dzieci i ich rodziców przed Pierwszą Komunią Świętą oraz dzieci rocznicowych będzie dnia 15 czerwca w piątek o godz.18.00. Zaś o godz. 18.30 będzie odprawiona Eucharystia z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych przez dzieci. Proszę ze sobą przynieść świecie chrzcielne. Rocznica Pierwszej Komunii Świętej będzie 20 czerwca 2019r w Boże Ciało na Eucharystii o godz. 9.00.
  4. Dzisiaj przypominam Marsz dla Życia i Rodziny w Sejnach – początek o godz. 10.00 w Bazylice w Sejnach.
  5. Jutro Uroczystość NMP Matki Kościoła – Głównej Patronki Diecezji Ełckiej – Msze Święte tego dnia o godz. 9.00 i godz. 17.00.
  6. Dzisiaj kończy się czas przyjmowania Komunii Świętej Wielkanocnej.
  7. W czwartek 13 czerwca – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  8. Za tydzień taca na potrzeby WSD.
  9. Procesja Bożego Ciała w tym roku będzie miała następujący przebieg – wyjdziemy od kościoła ulicą Wojska Polskiego w kierunku Suwałk – pierwszy ołtarz przy budynku Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krasnopolu – przygotowują pracownicy Samorządy Gminnego naszej gminy w Krasnopolu, dalej idziemy ulicą Wojska Polskiego w kierunku bloku i do ulicy Lipowej i tam będzie drugi ołtarz – przygotowują mieszkańcy tej ulicy ( mieszkańcy niech uzgodnią w którym miejscu ma być ołtarz), dalej idziemy do ulicy 1 maja w kierunku remizy naszej wspaniałej Ochotniczej Straży Pożarnej i tam będzie trzeci ołtarz ( przygotowują oczywiście Strażacy ) i wracamy do naszej świątyni i czwarty ołtarz przy Grocie Maryjnej – przygotowuje Krąg Domowego Kościoła istniejący w naszej parafii. Proszę aby wszystkie ołtarze były ze mną konsultowane – proszę mieć na uwadze aby miejsce gdzie będzie stała monstrancja z Najświętszym Sakramentem była na tyle wysoko aby nie była przysłaniania przez kapłana lub asystę liturgiczną.
  10. Bardzo DZIĘKUJĘ dla p. Marty i Wojciecha Butkiewicz z parafii p.w. Matki Bożej Gietrzwałdzkiej z Zelek, którzy ofiarowali naszej parafii praktycznie nową spalinową kosiarkę do koszenia trawy z której już korzystamy intensywnie – podziękujmy im chociaż naszą modlitwą i to niech będzie zachętą dla innych jak można dbać o naszą parafię.
  11. Gościmy dziś p. Damiana Masłowskiego, który ma do nas kilka słów a my możemy mu bardzo dużo pomóc.
Grupa dyskusyjna: