1. Bardzo DZIĘKUJĘ następnym osobom za przygotowanie naszej świątyni do niedzieli i całego tygodnia.
 2. Zapowiedzi:
  – Szymon Ołownia, kawaler, zam. w parafii p.w. Ducha Świętego w Kaletniku oraz Małgorzata Daniłowicz, panna, zam. w parafii p.w. Przemienienia Pańskiego w Krasnopolu – zapowiedź druga.
  – Andrzej Hubert, kawaler, zam.w parafii p.w. Nawiedzenia NMP w Sejnach oraz Jowita Krajewska, panna, zam. w parafii p.w. Przemienienia Pańskiego w Krasnopolu – zapowiedź druga.
 3. Bardzo DZIĘKUJĘ wszystkim parafianom za wspólny wyjazd do Wilna na zakończenie Międzynarodowej Pieszej Pielgrzymki Suwałki – Wilno.
 4. Dziś kończymy Tydzień Św. Krzysztofa – po każdej Eucharystii poświęcenie wszelakich pojazdów. Przypominam i zachęcam aby włączyć się do pięknej inicjatywy  – „Akcja Św. Krzysztof – 1 grosz za jeden kilometr na środki transportu dla misjonarzy”
 5. Za tydzień nasz główny odpust parafialny. Gościem szczególnym będzie ks. WITALIS ŁAPIŃSKI – który wygłosi słowo Boże na dwóch Mszach Świętych. Pragniemy też jako parafia bardzo godnie uczcić 60 – tą rocznicę przyjęcia święceń kapłańskich przez Księdza Witalisa. Oczywiście, przypominamy o konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy lub kosz obfitości. Zapraszamy tez na V edycję „Biegu wśród Krasnych Pól”, który odbędzie się w sobotę 3 sierpnia a dniu odpustu będziemy przeżywać „Dzień Krasnopola”. Początkiem tego dnia będzie oczywiście Eucharystia odpustowa o godz. 12.00.
 6. Bardzo DZIĘKUJĘ anonimowo pewnemu małżeństwu za ofiarowanie nowych bardzo pięknych świec na olej, które będą służyły przy tabernakulum.
 7. W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Chorych odwiedzam jak zawsze. W pierwszy piątek miesiąca można uzyskać opust zupełny „PORCJUNKULI”. Z racji pierwszego piątku miesiąca tego dnia składamy ofiary na Fundusz Misyjny Diecezji Ełckiej.
 8. W czwartek przypada 1 sierpnia – to jest NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI POWSTANIA WARSZAWSKIEGO.
 9. Z racji pierwszej soboty miesiąca w modlitwie pamiętamy o kobietach oczekujących potomstwa oraz o najmłodszych parafianach. Wspieramy modlitwą podejmujących „Dzieło duchowej adopcji dziecka poczętego”, rodziny i małżeństwa oraz modlimy się w obronie życia poczętego.
 10. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca – adoracja NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU od godz.10.00 do godz. 11.55.
 11. Bardzo DZIĘKUJĘ p. Grzegorzowi Makarewiczowi i Jego synowi Pawłowi za wykonanie prac ziemnych przy budowie ganku naszej plebani.
 12. Taca podobnie jak rok temu z odpustu tak i w tym roku będzie przeznaczona da dalsze prace remontowe przy plebanii – o co serdecznie proszę.

 

 

 

Grupa dyskusyjna: