OGŁOSZENIA PARAFIALNE

22.12.2019r.

 

 1. Bardzo dziękujemy następnym osobom za przygotowanie świątyni – p. Hołdyńskiej, p. Leszczyńskiej, p. Myszczyńskiej.
 2. Zachęcamy do nabywania świec z Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom z akcji ogólnopolskiej Caritas. Nasza parafia ma do rozprowadzenia świece w cenie 5 złotych za sztukę. Do nabycia są Martyria i inne czasopisma.
 3. Wigilia Narodzenia Pańskiego ma przede wszystkim wymiar religijny. Pielęgnujmy gorliwie tradycje i zwyczaje wigilijne oraz zachowajmy tradycyjny post w Wigilię.
 4. Pamiętajmy też o samotnych, którzy nie mają możliwości przeżywać Wigilii i Świąt w gronie najbliższych.
 5. Jutro, w poniedziałek o godz. 9:00 zapraszamy chętnych i radosnych do przygotowania dekoracji bożonarodzeniowej w naszej świątyni.
 6. Odczytać dekret Biskupa (dostępny na stronie internetowej).
 7. Ogromne podziękowania składam p. Jadwidze Sosnowskiej i p. Beacie Sosnowskiej za piękne przygotowanie obrusów na ołtarze.
 8. Z racji pełnienia funkcji Moderatora Diecezjalnego Domowego Kościoła Diecezji Ełckiej w duchu odpowiedzialności i podjętej służby w dniach od 17 stycznia 2020 r. do 3 lutego 2020 r. będę przewodniczył rekolekcjom dla małżeństw Domowego Kościoła. Rekolekcje te odbędą się w Ziemi Świętej. W związku z tym rozpoczynamy kolędę tuż po Świętach Bożego Narodzenia i tak:
  – 27 grudnia 2019 r. (piątek) Krucieniszki od godz. 9:30,
  – 28 grudnia 2019r. (sobota) Czarna Buchta od godz. 9:30.
  Już dzisiaj proszę o modlitwę zarówno w intencji kolędy, rekolekcji w Ziemi Świętej i szczęśliwej podróży. Zapewniam, że będąc w Ojczyźnie Jezusa szczególnie będę pamiętał o Was i całej parafii. Szczegóły odnośnie funkcjonowania parafii podczas mojej nieobecności podam w najbliższych niedzielnych ogłoszeniach.
Grupa dyskusyjna: