1. Podziękowania za przygotowanie naszej świątyni – dla p. Doroty Kordowskiej i dla p. Małgorzaty Nowalskiej.
  2. Zapowiedzi – Michał Staniszewski, kawaler, zam. w parafii p.w. Matki Bożej Królowej Polski w Mławie ( diecezja płocka) oraz Marta Siemienkiewicz, panna, zam. w parafii p.w. Przemienienia Pańskiego w Krasnopolu – zapowiedź  druga                                                                                                                                                                                                                                                             Szymon Ołownia, kawaler, zam.w parafii p.w. Ducha Świętego w Kaletniku oraz Małgorzata Daniłowicz, zam. w parafii p.w. Przemienienia Pańskiego w Krasnopolu – zapowiedź pierwsza.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  Andrzej Hubert, kawaler, zam. w parafii p.w. Nawiedzenia NMP w Sejnach oraz Jowita Krajewska, panna, zam. w parafii p.w. Przemienienia Pańskiego w Krasnopolu – zapowiedź pierwsza.
  3. W dniach 12 – 14 lipca 2019r w Wojciechowie ( diecezja lubelska ) odbyły się OGÓLNOPOLSKIE TARGI SZTUKI KOWALSKIEJ. W tych targach brali udział dwaj nasi parafianie – p. Henryk Borowski i p. Krzysztof Stefański. Mimo, że już po trosze o tym informowaliśmy pragniemy podzielić się wspaniałą i wyjątkową wiadomością, że p. HENRYK BOROWSKI został zaliczony w poczet tzw. „ALEI  ZASŁUŻONYCH KOWALI POLSKICH” . Jest jedynym kowalem z województwa podlaskiego i w sumie z całego naszego regionu północno – wschodniej Polski, który dostąpił tego zaszczytnego wyróżnienia! Z całego serca i z ogromnym szacunkiem gratulujemy p. Henrykowi otrzymanego tytułu i zdajemy sobie sprawę, że p. Henryk w ciągu ponad trzydziestu lat pracy kowalskiej osiągnął ponad mistrzowski poziom czym przyczynił się w bardzo znacznym stopniu do rozwoju kowalstwa polskiego – chylimy czoła z podziwem i niech BÓG darzy p. Henryka wieloma latami dalszej pracy i mocnym zdrowiem!
  4. W środę 24 lipca zakończenie Międzynarodowej Pieszej Pielgrzymki do Matki Bożej Miłosierdzia w Wilnie. Wyjeżdżamy grupą pielgrzymkową z naszej parafii na przywitanie pielgrzymów w Winie.
  5. W czwartek 25 lipca – liturgiczne wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Tego dnia dla tych, którzy chcą odbędzie się poświęcenie pojazdów zarówno po porannej Eucharystii jak i po wieczornej. Główne poświęcenie odbędzie się za tydzień 28 lipca po każdej Mszy Świętej. To będzie zakończenie XX Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa i będzie to okazja aby wesprzeć „AKCJĘ św. KRZYSZTOF – 1 gr za JEDEN KILOMETR NA ŚRODKI TRANSPORTU DLA MISJONARZY” – ofiary będą składane przy okazji poświęcenia pojazdów.
  6. Zbliża się powoli nasz główny odpust parafialny, który w tym roku odbędzie się w pierwszą niedzielę sierpnia czyli 4 sierpnia. Prawdopodobnie głównym sumistą naszej uroczystości będzie ks. Witalis Łapiński – były proboszcz naszej parafii. Ks. Witalis w tym roku obchodzi 60 rocznicę przyjęcia święceń kapłańskich. Jak zawsze towarzyszą naszej uroczystości ważne wydarzenia. Wójt Gminy Krasnopol, Gminne Centrum Czytelnictwa i Kultury w Krasnopolu oraz Ksiądz Proboszcz Parafii p.w. Przemienienia Pańskiego w Krasnopolu ogłaszają konkurs na NAJPIĘKNIEJSZY WIENIEC DOŻYNKOWY lub KOSZ OBFITOŚCI 2019. Jednocześnie odbędzie się V edycja Biegu wśród Krasnych Pól, który odbędzie się 3 sierpnia. szczegóły na plakatach.
  7. Bardzo DZIĘKUJE naszym parafianom za przygotowanie tego co trzeba aby godnie przyjąć naszych pielgrzymów idących do Wilna oraz za ogromny wysiłek w czasie ich pobytu w naszej parafii. Imiennie podziękuję za tydzień.
  8. W związku z przygotowaniem się naszej społeczności do obchodów 100 lecia Powstania Sejneńskiego trwają prace techniczne przy parku im. Św. Jana Pawła II. Wspólnota samorządowa         i wspólnota parafialna współpracują bardzo dobrze przy tym dziele. Dlatego w najbliższą sobotę 27 lipca bardzo proszę aby rolnicy Żłobina przy użyciu odpowiedniego sprzętu pomogli przy oczyszczeniu groty Maryjnej z zewnątrz. Szczegóły proszę uzgodnić z księdzem proboszczem.
  9. Bardzo DZIĘKUJĘ pewnej rodzinie, która prosiła o anonimowość za ofiarowanie do naszej świątyni bardzo ładnego naczynia na stojaku do wody święconej – będzie to nam służyć przez cały rok liturgiczny.
  10. Decyzją Komendanta Powiatowej Straży Pożarnej w Sejnach musimy wykonać obowiązki w ramach czynności kontrolno – rozpoznawczych dokonanych w naszej świątyni. jedną z najważniejszych czynności jest usunięcie palnych materiałów z nieużytkowanego poddasza. Osobą, która na moją prośbę będzie koordynować te działania jest p. WACŁAW KOWALEWSKI. Bardzo proszę aby o cokolwiek będzie prosił – pomoc techniczna, logistyczna lub tworzenie grupy ludzi do tych działań aby z radością i odpowiedzialnością podejmować współpracę. Proszę brać pod uwagę, że chodzi o dobro naszej świątyni i aby ona służyła nam i następnym pokoleniom.
Grupa dyskusyjna: