1. Możemy być dumni, że dzisiaj w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ełku odbędzie się liturgiczne wprowadzenie w posługę nowych Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej. Wśród nich są dwaj nasi parafianie – p. Piotr Gwiazdowski i p. Łukasz Daniłowicz. Proszę, otoczmy ich naszą modlitwą. Niech ich posługa przynosi radość i otwartość ze strony parafian.
 2. Bardzo dziękujemy za przygotowanie świątyni – p. Alicji Smokowskiej, p. Jolancie Puczyłowskiej.
 3. Kolejność poszczególnych grup prowadzących różaniec: poniedziałek – nauczyciele, wtorek – pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krasnopolu, środa – pracownicy Gminnego Centrum Czytelnictwa i Kultury w Krasnopolu, czwartek – pracownicy Urzędu Gminy Krasnopol, piątek – dzieci pierwszokomunijne, sobota – opiekuni środowiskowe Gminy Krasnopol, niedziela – godzina 9:00 rodzice młodzieży klasy ósmej przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.
 4. W dniu dzisiejszym z okazji Dnia Papieskiego, ofiary do puszek zbieramy na Fundusz Stypendialny „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 5. Za tydzień tj. 20 października 2019r. po Mszy Świętej o godzinie 12- tej w Gminnym Centrum Czytelnictwa i Kultury w Krasnopolu odbędzie się następne spotkanie komitetu organizacyjnego Dożynek Diecezjalnych 2020r.
 6. Zbliża się okres Wszystkich Świętych i listopadowych zaduszek, dlatego przygotowujemy wypominki za naszych zmarłych.
 7. Jutro Dzień Edukacji Narodowej – pamiętajmy w modlitwie o naszych nauczycielach, wychowawcach i katechetach byłych i obecnych. Niech to będzie modlitwa wdzięczności i szacunku i prośmy dla nich o nieustanne światło Ducha Świętego.
 8. 15 października 2019r. tj. we wtorek we wspomnienie Św. Teresy od Jezusa obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego.
 9. 16 października 2019r. tj. w środę kolejna rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.
 10. 18 października 2019r. tj. w piątek w Święto Św. Łukasza Ewangelisty obchodzimy Dzień modlitw za Pracowników Służby Zdrowia.
 11. 19 października 2019r. tj. w sobotę przypada 35. Rocznica męczeńskiej śmierci błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki. Tego dnia modlimy się za Ojczyznę i o sprawiedliwość społeczną. Ten dzień został ustanowiony jako Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych.
 12. W następną niedzielę taca na Papieskie Dzieła Misyjne.
 13. Za tydzień w niedzielę odbędzie się liczenie wiernych będących na Eucharystiach oraz ilość osób przyjmujących Komunię Świętą.
 14. W sobotę 19 października 2019r. odbędzie się drugi Kongres Misyjny pod hasłem „Ochrzczeni i Posłani w mocy Ducha”.
 15. Komenda Powiatowa Policji w Sejnach przypomina o obowiązku noszenia elementów odblaskowych przez pieszych. Dbajmy o życie i zdrowie swoje i innych uczestników ruchu drogowego. Noszenie odblasków jest ważne szczególnie w okresie jesienno-zimowych wtedy gdy jest zła widoczność na drogach.
 16. Zamysłem i pragnieniem Księdza Proboszcza oraz wielu parafian jest rozbudowa, przebudowa i modernizacja istniejącej na cmentarzu kaplicy, która niszczeje. Po realizacji inwestycji kaplica ta będzie służyła do celów sakralnych m. in. do celebrowania Eucharystii w Dzień Zaduszny oraz inne ważne wydarzenia parafialne chociażby pogrzeby. Obecnie trwają prace związane z zasilaniem tego obiektu w energię elektryczną. W przyszłości, być może niedalekiej, uda się zainstalować ogrzewanie, którego źródłem będzie gaz ziemny. Na stronie internetowej i w kruchcie kościoła można zobaczyć wizualizację projektowanej rozbudowy i przebudowy kaplicy autorstwa architekt Pani Jowity Pietraszkiewicz.
Grupa dyskusyjna: