1. Bardzo DZIĘKUJĘ nowożeńcom Michałowi i Marcie Staniszewskim oraz ich ekipie za przygotowanie naszej świątyni na niedzielę i cały tydzień.
  2. Bardzo pragnę ponownie podziękować p. Tomaszowi Daniłowiczowi za pomoc przy pracach ziemnych w trakcie budowy ganku przy plebanii.
  3. 14 sierpnia wspomnienie męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana Marii Kolbego i jest to dzień modlitw za pomordowanych w obozach koncentracyjnych, więzieniach i łagrach.
  4. 15 sierpnia – Uroczystość Wniebowzięcia NMP ( MB Zielnej). Tego dnia błogosławieństwo ziół i kwiatów. Uroczystość obowiązująca co do uczestnictwa we Mszy Świętej. To tez dzień kiedy wspominamy Cud nad Wisłą z roku 1920. Jest to też Dzień Wojska Polskiego. Tego dnia trzy parafie wokół nas mają swoje główne odpusty – parafia w Puńsku, parafia w Berżnikach, parafia na Wigrach – zachęcamy do udziału w tych odpustach.
  5. 24 sierpnia 2019r będziemy przeżywać wielką uroczystość 100 rocznicy Powstania Sejneńskiego. Początkiem tego bardzo dla nas ważnego wydarzenia będzie celebrowana Eucharystia o godz. 8.00 w intencji Ojczyzny Najjaśniejszej Rzeczypospolitej oraz poległych w Powstaniu Sejneńskim. Nie trzeba nikogo chyba szczególnie przekonywać do udziału w tej uroczystości. Szczególnie niech całe rodziny i nasza młodzież poczują się odpowiedzialne podobnie jak my wszyscy za ten dar wolności, który został nam dany.

 

Grupa dyskusyjna: