OGŁOSZENIA PARAFIALNE

01.12.2019r.

 

  1. Bardzo dziękujemy następnym osobom za przygotowanie świątyni – p.p. Teresie i Grzegorzowi Dargiewicz oraz p. Markowi Dargiewicz.
  2. Msze Święte Roratnie w naszej parafii będą odprawiane we wtorki, czwartki i soboty. We wtorki i czwartki o godz. 17:00, a w soboty o godz. 6:00 rano. Pamiętajmy wszyscy, nie tylko dzieci, o lampionach.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota. Chorych będę odwiedzał z małą zmianą planu, a mianowicie w środę, czwartek i piątek. W pierwszy piątek miesiąca ofiary z tego dnia zbieramy na Fundusz Misyjny Diecezji Ełckiej.
  4. Za tydzień ofiary do tzw. puszek „Na fundusz pomocy Kościołowi na wschodzie”.
  5. Zachęcamy do nabywania świec z Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom z akcji ogólnopolskiej Caritas. Nasza parafia ma do rozprowadzenia 160 małych świec w cenie 5 złotych za sztukę i 10 dużych świec w cenie 14 złotych.
  6. Parafia otrzymała fakturę za utylizację odpadów z cmentarzy w Krasnopolu oraz załadunek i transport odpadów z naszych cmentarzy w wysokości 4  078,29 złotych. Koszt całoroczny za śmieci wynosi 2 400 złotych. Razem w tym roku parafia zapłaci 6 478,29 złotych. Jest to duży problem nie tylko finansowy ale i mentalny. W przyszłym roku 2020 parafia musi znaleźć właściwe rozwiązania systemowe. Brakuje nam kultury dbania o tak święte miejsce jakim są miejsca pochówku naszych bliskich. Dzielę się tym aby parafian przygotować razem z parafialną radą ekonomiczną do konkretnej decyzji w sprawie opłat, które pozwolą na spokojne finansowanie utrzymania porządku i czystości przy naszych cmentarzach.
  7. 4 grudnia 2020 r. w najbliższą środę obchodzimy wspomnienie Świętej Barbary. Wszystkim Barbarom z darem modlitwy składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa.
  8. Bardzo dziękuję wszystkim dobroczyńcom parafii.
  9. PODZIĘKOWANIA KSIĘDZU REKOLEKCJONIŚCIE DARIUSZOWI.

 

 

Grupa dyskusyjna: