W tym roku mija 40. rocznica pierwszej pielgrzymki św. Jana Pawła II do Ojczyzny oraz 20. rocznica pobytu Ojca Świętego w diecezji ełckiej. Przeżywaliśmy wielką radość z obecności Papieża na naszej mazursko-augustowsko-suwalskiej ziemi. Z tej okazji organizowane są liczne uroczystości i wydarzenia w całej diecezji, a główne uroczystości będziemy obchodzili w Studzienicznej i w Ełku.

W Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego (8 czerwca – sobota), w Sanktuarium Matki Bożej w Studzienicznej będziemy przeżywać kolejne Spotkanie Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci, transmitowane przez Radio Maryja i Telewizję „Trwam”. Na to spotkanie Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Jerzy Mazur, Biskup Ełcki i Ks. kan. Arkadiusz Pietuszewski, kustosz Sanktuarium zapraszają dzieci Diecezji Ełckiej, a szczególnie Podwórkowe Kółka Różańcowe Dzieci, dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe oraz dzieci ze Szkolnych Kół Caritas, a także uczniów Szkół im. Jana Pawła II i Kard. Stefana Wyszyńskiego.
W tym roku dzieci przywożą do Studzienicznej różańce (podczas spotkania będzie dokonana wymiana różańców z innymi uczestnikami, abyśmy pamiętali o modlitwie za siebie nawzajem).

Bardzo prosimy o zgłaszanie poszczególnych grup dzieci do Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego (tek: 87-621-68-14 lub kom.: 501-142-057), gdyż w czasie transmisji przed Mszą św. wszystkie grupy zostaną przywitane przez ojca redemptorystę. Zgłoszenia będą przyjmowane do 5 czerwca 2019 r.

Program spotkania w Studzienicznej jest następujący:
10.00 – zawiązanie wspólnoty i zgłaszanie grup
10.30 – różaniec (pieśń przy każdej tajemnicy)
11.00 – słowo kustosza o Sanktuarium
11.10 – część artystyczna
11.30 – słowo Madzi Buczek i przywitanie przybyłych grup
12.00 – Msza św. pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Jerzego Mazura, Biskupa Ełckiego z udziałem dzieci, transmitowana przez Telewizję Trwam.

W Ełku główne uroczystości jubileuszowe 8 czerwca 2019 r. przeżywać będziemy na Placu Jana Pawła II:
godz. 18.00 – koncert stypendystów Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia
godz. 19.00 – Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Ełckiego

Do Ełku zaproszeni są wszyscy wierni z diecezji a szczególnie wspólnoty modlitewne.
Zgłoszenia grup kierujemy do Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego (tel.: 87-621 -68-14 lub kom.: 501-142-057).

Ks. Jacek Uchań
dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego

ORYGINALNE BRZMIENIE:

Grupa dyskusyjna: